Geamuri Electrice

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Geamuri Electrice

    Va salut. Am un Logan Ambiance din 2004 si m-ar interesa un kit de geamuri electrice pe fata. Am dori sa stiu cam care ar putea fi preturile, incluzand si montajul caci nu vreau sa umblu eu. Intrebarea mea ar fi, ce s-ar intampla cu manivela? Ramane in pozitie, este inlaturata, ramane o gaura inestetica in portiera? Din cate vad am butoanele pentru geamuri in bord, dar se pare ca sunt doar de forma. Este posibil ca dupa instalarea unor macarale electrice sa devina folosibile? Nu ma intereseaza decat sa am functionalitatea unui model Preferance.

  • #2
    alea din bord sunt doar niste capace acolo vor fi butoanele iar ca si preturi nu ma pricep poate stie altcineva dar in legatura cu manivela din usa care va disparea automat daca ii pui geamuri electrice si poti pune un capacel ceva in locul ei
    laureate 1.5l, albastru marin

    Comment


    • #3
      mai, din cate am vazut, pe la dezmembrari gasesti cam cu 100 de lei macaraua, pe urma butoanele le gasesti pe la 20-30 lei setul(alea normale, fara impuls), mai pui instalatia(estimez la 20-30) si manopera...pana in 100...deci estimativ, cam 300-400 de lei.

      Comment


      • #4
        Istrate mai bine vii la intalnire sambata la ora 10 in parcarea de langa primarie (bineinteles, in braila) si afli mai multe informatii. trebuie sa urmaresti topicul asta
        sau daca nu vrei sa vii la intalnire, arunca un ochi aici
        Last edited by bogdan_1984; 1 September 2009, 17:47.
        sigpic

        Comment


        • #5
          Multumesc frumos, dar nu stiu exact daca pot ajunge la intalnire. Cineva mi-a spus sa incerc si la Viper din Braila, caci mi-ar face ei toata treaba, inclusiv montajul, dar intelesesem de la un amic ca pretul numai pentru gemaurile din fata ar ajunge undeva la 600 RON si asa ceva nu-mi convine sub nicio forma. Prefer atunci sa cumpar energizante de acesti bani si sa dau la manivela.

          De asemenea, am citit undeva, parca tot pe acest forum, ca un kit de macarale electrice fata-spate pentru Logan ajunge la 900 RON iar cu montajul 1000 RON. Sincer m-au cam speriat aceste scoruri.

          Comment


          • #6
            daca vii la intalnire, iti putem recomanda pe cineva din gl care sa iti monteze ansamblul. si poate te ajunge mai ieftin
            sigpic

            Comment


            • #7
              Originally posted by bogdan_1984 View Post
              daca vii la intalnire, iti putem recomanda pe cineva din gl care sa iti monteze ansamblul. si poate te ajunge mai ieftin
              am si eu o golanca blonda batranica....257 000 km...
              www.loganclub.ro/forum/member.php?u=33004

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google