ce schimb?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ce schimb?

    salut la toata lumea....
    cine stie cam ce ar trebui sa schimb la logan la 60.000 de km..si cat m-ar costa toata operatiunea..ms si sa aveti o saptamana buna.

  • #2
    misha scrie in cartuliile masini si sa discutat si pe forum , te costa cam 1000-1200 de ron

    sigpic

    Comment


    • #3
      La 60 000km se schimba astea:

      schimb ulei
      - schimb filtru ulei
      - schimb filtru aer
      - schimb placute frana
      - schimb bujii
      - schimb kit distributie

      Toata operatiunea te costa in jur de 900 ron minim si maxim 1200 ron(in functie de service).

      Comment


      • #4
        Placutele se schimba doar daca sunt uzate, eu le-am schimbat la 45.000, deci la 60.000 nici nu ma gandesc , asa ca mai scad 250 ron din cheltuiala
        Don't touch! Never ever steal
        Unless you're in for the kill

        Comment


        • #5
          Asta depinde de stilul de condus al fiecaruia si de locul unde se merge cu masina, eu le-am schimbat la 20.000 km.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            si la mine le-a schimbat placutele la 25000
            sigpic

            Comment


            • #7
              Sfat

              Originally posted by misha View Post
              salut la toata lumea....
              cine stie cam ce ar trebui sa schimb la logan la 60.000 de km..Si cat m-ar costa toata operatiunea..Ms si sa aveti o saptamana buna.
              Din experienta iti spun ca cel mai bine e sa iti cumperi tot ce iti trebuie pentru schimb si iti gasesti un nene mecanic priceput care sa ti le schimbe decat sa te duci intr-un service Dacia autorizat. In Craiova nu prea iti pun pe masina ce le spui tu sa iti puna. Alegerea e a ta...

              sigpic

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google