jh3 benzina vs jh3 diesel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • jh3 benzina vs jh3 diesel

    @margelatu... pe BFF cutia a tinut 300Nm...

  • #2
    aia`i cutie de diesel )
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      Poate i-mi spui si mie ce difera intre o cutie de diesel 65CP si una de 1.6MPi in afara de pinionul treptei 5

      Comment


      • #4
        grupu conic ... adica tot diferentialul ...
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • #5
          @GGI78 Pai atunci poate ne spui si noua care sunt asemanarile , cate repere sunt comune , ce materiale folosesc, conditiile de tratament termic si multe alte chestii.
          @Cristi Xp Cu grupul conic mi-am luat-o in freza de la seba.
          Last edited by madi; 4 October 2009, 21:54.

          Comment


          • #6
            posibil sa fie my bad ... dar desi sunt JH3 ambele ,indicii de dupa difera si mi s-ar parea normal sa fie un pic mai rezistenta aia de diesel .
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • #7
              Originally posted by GGI78 View Post
              Poate i-mi spui si mie ce difera intre o cutie de diesel 65CP si una de 1.6MPi in afara de pinionul treptei 5
              tot restul ia uita-te in manual...nici un raport al vreunei trepte nu e identic la cutia benzinarului cu a motorinarului. absolut toate treptele de viteza sunt diferite. si daca imi aduc bine aminte, inclusiv diferentialul are raport diferit la benzinar fata de diesel. daca tu crezi ca doar tr5 e diferita, te inseli amarnic...
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #8
                Originally posted by GGI78 View Post
                @margelatu... pe BFF cutia a tinut 300Nm...

                dar nu era nevoie de un alt thred ca sa mi se raspunda la o ntrebare.multumesc.
                Welcome to the Club, We Have Jackets !

                Comment


                • #9
                  a montat cineva o cutie de diesel pe benzinar de 1.6? Un mare "mester" a zis ca se poate.As vrea un raspuns concludent.

                  Comment


                  • #10
                    mai bine pune o cutie de benzinar

                    Comment


                    • #11
                      barosane, de putut se poate. ca nu te va ajuta, asta, insa, nu te va putea convinge nimeni, decat tu, dupa ce-o pui si omori demarajul masinii. eu am pe 16v chipuit pinion de diesel pe tr5, pastrand grupul mai scurt de benzinar si-n afrade consum la drum intins, n-ai nici o hasna de treapta mai lunga. aia care au pus pe 1.4 si demareaza la fel, sau insesizabil mai incet, dar le-a scazut consumul cu 1 litru la suta, vorbesc ori in necunostiinta de cauza, ori incearca sa se convinga pe ei ca n-au dat o palma la un c@c@t cu modificarea aia.
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • #12
                        oricum nu am de gand sa fac aceasta modificare pana nu vad pe alta masina cum functioneaza aceasta, in cel mai rau caz schimb doar pinionul de tr5.

                        Comment


                        • #13
                          ti-am spus, daca vrei sa uiti de demaraj, poti pune toata cutia. unii zic ca lungind tr2 si 3, scot timpi mai buni la liniute, cica ar scuti o schimbare de viteza. practica, bunul simt tehnic si matematica insa nu mint, masinile de curse au cutii scurte, nu lungi, daca intelegi "ceea ce doresc pentru ca sa spun" .
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google