xenon

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    eu am vazut la brutus bixenonu cand da faza lunga/scurta face un clant care impinge/trage filamentu in bulb si astfel se modifica reflexia si uite asa faza lunga faza scurta

    sigpic

    Comment


    • #17
      Permiteti-mi sa atasez eu 2 poze : H4 xenon scurta-halogen lunga.jpg

      bixenon_halogeen.gif

      Comment


      • #18
        crisx: din poze totusi sunt doi bulbi pe un singur suport la ala care are xenon numa pe-o faza, iar bixenonul modifica de fapt focalizarea cu electromagnetul, cum zicea si sony...banuiam eu
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #19
          Pai eu ce am scris mai sus,scuze pentru virgula,vezi cat de mult conteaza virgula
          LOGAN--> <--TOYOTA

          Comment


          • #20
            eu am gasit bixenon la 8 mil la fel ca in poza pusa de crisx.
            sigpic........restul e NoSpeedLimit

            Comment


            • #21
              Originally posted by dan.gutu
              Pai eu ce am scris mai sus,scuze pentru virgula,vezi cat de mult conteaza virgula
              sa inteleg ca ai vrut sa pui virgula dupa primul "nu" ?... ca dupa ce-am citit postul tau m-am dezorientat de tot, nu mai stiam daca bat campii sau nu...
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #22
                bi-xenonul e scump si parerea mea e ca nu se merita, eu personal nu folosesc faza lunga...unde naibii sa o fac, si cea de intalnire e suficient de buna incat sa nu am nevoie de mai mult.
                Mai se gasesc pe net kituri pe la 100-120E xenon...dar trebuie sa ti le montezi cu manutza ta

                Comment


                • #23
                  Se monteaza foarte usor inst. xenon mai ales la Logan unde nu duci lipsa de spatiu in spatele farului.Nu se taie nici un fir,peste tot sunt mufe,becul se monteaza ca unul normal.
                  LOGAN--> <--TOYOTA

                  Comment


                  • #24
                    Ma bag si eu in discutie.

                    Ce recomandati dintre h4-Bixenon.jpg si Xenon H4 Dublu.jpg

                    Ambele sunt de 1000RON cu montaj la www.olmarshop.ro, unul este bixenon si altul un xenon dublu.

                    Si ar mai fi o intrebare, dupa cum stiu aceste becuri au o temperatura de functionare mai mare si nu afecteaza plasticul farului in timp (deformandu-l) ?

                    Comment


                    • #25
                      Intrebare intrebatoare...Am pus pe faza scurta un kit xenon philips. Chestia deranjanta e ca se aprinde mai intii farul sting, apoi cel drept. O fi normal... N-o fi normal...Cine ma dumireste???

                      Comment


                      • #26
                        am vrut sa deschid si eu un topic dar am dat de asta; sunt multe kituri de bixenon H4; vreau sa imi iau unul dar sunt multe chinezarii care probabil pica foarte repede; ce recomandati din ce aveti deja ; si intre 6000k si 8000k ce sugerati?
                        "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                        Comment


                        • #27
                          Eu iti recomand 6000k si sa stii ca toate sunt chinezarii,cauta si tu cea mai ieftina solutie.
                          LOGAN--> <--TOYOTA

                          Comment


                          • #28
                            raspuns

                            stai ca mai studiez...am gasit topicul in care se combat farurile fara lupa si cele cu lupa...interesant...
                            "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                            Comment


                            • #29
                              Pentru pozitii ce fel de becuri (xenon) pot sa pun?...ce tip?
                              Pentru proiectoare doar H11?vreau un alb sa fie legal...ms

                              Comment


                              • #30
                                Pentru pozitii nu exista becuri xenon, sa fim seriosi, nu exista becuri W5W xenon.
                                Si pentru proiectoare numai H11, normal.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google