Accident Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    am mai vazut un asemenea accident dar cu un oltcit .d-zeu e mare,

    Comment


    • #17
      oooo...naspa acident ;(
      nu cred ca are vreun rost sa o repari...mai bine vinde tot ce poti de pe ea, o sa scoti mai mult decat daca ai da'o la dezmembrari...

      bine ca ati scapat cu totii bine!
      If it ain't broke, don't fix it!

      Comment


      • #18
        da, chiar, vio, ia un 1.4 chel chel de vreo 3-4 ani si pune motorul, directie, instalatia electrica si restul de pe masina ta pe ala, caroseria e aceeasi, ca structura, deci ii faci recarosare in acte si gata, ai terminat balciul. cu cateva mii de oiro (2, maxim 3)ar trebui sa gasesti un 1.4 in stare buna. caroseria, zic, ca restul oricum dai jos de pe el si vinzi, pui piesele de pe laureate-ul rasturnat. la cum arata, cred ca laureate era, nu?
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #19
          Aveti cumva cunostinte pe la firme de dezmembrari? M-ar interesa sa o dau pe toata eu zic ca as lua undeva pe la 2200 E.Masina este laureate din august anul asta.Un numar de telefon daca se poate. Al meu este 0740211235.Motorul pare in regula,la fel se pot recupera destule de pe el.

          Daca as gasi un logan mai vechi ar fii si asta o solutie dar unde gasesc eu asa ieftin ca sa imi convina pretul.
          Last edited by vio1974; 12 November 2009, 14:15. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #20
            Salut.Imi pare rau de ce ai patit si vorba colegilor....Dumnezeu a fost cu voi!
            Imi dau si eu cu parea si zic ca prima ar fi::
            --Fie o vinzi ca piese bucata cu bucata
            --Fie o dai la rabla si iei pe ea 7600 (3800+3800) pe ea si dai avans pt una noua
            mai cheala..
            --Si mai incerca totusi sa ii dai in judecata pe cei care se ocupa de portiunea de drum unde ai intalnit tu groapa si cere daune maxime atat pt masina cat si pt daune morale.
            Daca iei un avocat bun poate reusesti sa castigi procesul.
            Toate cele bune si succes si fara alte asemenea evenimente

            Comment


            • #21
              1. n-o poti da la rabla ca nu are 10 ani vechime; plus ca rabla se incheie pe 15 noiembrie, deci nu prea vad cum...
              2. masina nu face 2200 de euro, in nici un caz. daca o cumpara cineva, vei lua maxim 1000 pe ea. a mea nu era asa rupta in spate si am luat 800 pe ea...dezmembrata scoti si peste 2000 de euro, in timp. dar intreaga, la schrott, no way. ti-o evalueaza la kilogram si iti da un sac de varza pe ea, chiar n-are rost s-o dai ca fier vechi.
              3. mai bine iei un logan sh cu caroserie buna si il incarci cu tot ce poti de pe asta lovita. banii de manopera, sau macar o parte din ei, ii scoti vanzand piese de pe 1.4.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #22
                si eu zic la fel ca SEBA,ori iei una mai veche,si pui tot de pe asta pe aia,ori vinzi din ea bucata cu bucata.la dezmembrari iti da foarte putini bani.
                Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

                Comment


                • #23
                  urat rau de tot frate da cum teai gandit tu sa iti iei masina noua si sa nu ii faci un casco macar 1 sau 2 ani dupa ce o iei ....dar asta e bine ca ati scapat voi cu bine apucate si da tot jos dupa ea intereseazate de preturi si faci aici un thread cu ce piese ai la preturi avantajoase si iti zic eu ca o sa le dai o sa cam dureze dar asta e daca mai ai sa mai pui iti iei din nou o masina bafta.

                  Comment


                  • #24
                    imi pare tare rau pentru ce ai patit dar bine ca nu a fost mai rau...sincer acum nu mai are rost,dar eu nu concep sa nu am casco la masina....e tare nasol.Incearca sa vinzi ce e de vadut dupa ea...era 1.6 16v?ai idee,motorul,cutia,rotile,sistemul abs?in ce stare sunt?stai linistit si multumeste-i lui DUMNEZEU ca nici un copil(mai ales) nu a patit nimic si ca sunteti bine...restul..e logan

                    Comment


                    • #25
                      Imi pare foarte rau de masina,insa bine ca ati scapat cu totii teferi!...Sunt doar niste fiare!
                      Asculta de sfaturile colegilor loganisti,ia si vinde ce poti de pe ea,pentru ca iti vei recupera o parte din bani,nu o duce asa la dezmembrai pentru ca iti vei lua foarte putin,si nu are sens.Daca nu ai timp,ai putea ruga un prieten care se pricepe cat de cat,si care are timp sa stea de masina.Incet,incet trece si asta...
                      Cineva va iubeste! ;)
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        urat bine ca ai scapat intreg...acum vreo o luna am fost la service la tulcea...si era un logan ..doar aripa spate stanga si cu usa stanga spate ramasese intrega....restu era nou ...deci se poate face ...dar atunci nu am intrebat de curiozitate care era devizu de reparatie

                        Comment


                        • #27
                          Sint constient si eu ca am facut o mare prostie ca nu am casco la masina dar la momentul respectiv mi s-a parut o idee buna.Am scos 20000 lei de la cec la care platesc 800 pe 3 ani si cu casco ma incarcam prea mult.Acum n-as mai sta pe ginduri.

                          Comment


                          • #28
                            De facut ai facut-o, asta e acum, dar pune mana si ia decizia cea mai buna. Aceasta, cum au spus si baietii, ar fi sa vinzi absolut tot ce se mai poate mai vinde, masina este aproape noua si vei lua pe piese bani frumusei, mult mai bine decat daca ai da-o asa. Ai putea returna o parte din credit cu banii luati de pe piese si ai putea contracta altul pentru o masina noua (in cazul in care mai doresti sa cumperi alta, daca nu mai vrei alta totusi iti vor scadea ratele). Va fi greu dar macar va fi mai bine.
                            Succes si multa sanatate!
                            9! 9! 9!
                            sigpic

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google