buy-back

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • buy-back

    sal la loganisti
    am si io o curiozitate.....dc exista buy-back la dacia,in sensul ca io am un logan de 1.4 mpi si vreau sa o dau la schimb cu un logan de 1.6 16 v,platind desigur diferenta.

  • #2
    exista buy back dar nu renteaza.mie pe un laureate 1,5 dci de 6 luni si 8000km imi dadea 7000 euro si masina are pretul de 9400 euro.
    sigpic........restul e NoSpeedLimit

    Comment


    • #3
      Astia cu buy-back sunt niste smecheri care iti sub-evalueaza masina.Am fost si eu mai mult de curiozitate si mi-a evaluat-o la 4500 euro maxim.Am Preferance,Egee,1.6mpi,16500km,31 ian 2006.
      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

      Comment


      • #4
        imi venea sa ii omor acolo cand am auzit cat imi da pe ea.si eu tot de curios m-am dus si mi-au zis ca scade mult valoarea in primul an.in parcare avea la fel ca a mea numai ca era matalizata,avea 30000km si era noiembrie 2005 si cereau pe ea 7800 euro.japca pe fata
        sigpic........restul e NoSpeedLimit

        Comment


        • #5
          Incercati la buyback skoda, vw, bmw.... sa vedeti acolo nenorocire. Asa sunt toate firmele care fac chestia asta. De unde credeti ca se castiga atatia bani?

          Comment


          • #6
            mai bine meri in targ,o dai si apoi pui diferenta si iei altceva.
            sigpic........restul e NoSpeedLimit

            Comment


            • #7
              @misha: Poti incerca de curiozitate sa vezi cat iti ofera. Din ce oras esti?
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                Chestia asta am incercat-o si eu cand umblam dupa mcv,masina arata impecabil km putini dar era fara dotari,iar in primul an de cand o aveam mi-au dat in jur de 4400 de euro ,si i-am intrebat ,,Daca era zgariata , plina de praf si alte chestii pe mocheta tot atat imi dadeau ? Exact acelasi pret ,deci se iau cred ,dupa anul de fabricatie ,dotari si km nu prea cred,sau poate ,chestia pleaca de sus ,nu fac ei de capul lor , cred ca la AAA se obtin preturi mai bune si sunt evaluate in alt mod ........Cred.
                http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

                Comment


                • #9
                  Se ia dupa nr de km, dupa ce defecte are masina ( zgarieturi etc,), apoi se scade din valoarea ei , comisionul celui care face evaluarea.
                  Cel putin asa e la Adras.
                  Mie mi s-a evaluat masina la 4700 euro ( veche de un 1 an jumatate, cu o zgarietura pe ici colo), 1.4 mpi laureate ( am cumparat-o cu 8155).
                  La un an vechime si 12000 km, masina valora 21 000 ron. Acum la 24 000, cu toate "taxele" ajunge la 17000 ron.
                  Pai la pretul asta, merg cu ea pana nu mai poate.

                  Comment


                  • #10
                    La simoprest in sighisoara am primit acelasi pret ca si la emilian in sibiu ,la o diferenta de 2-3 zile , deci ori s-au inteles ori nimic nu are logica..........
                    http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

                    Comment


                    • #11
                      Exista niste criterii standard de evaluare, nu s-au vorbit dealerii.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #12
                        Tot niste hoti sunt,asa sunt cei de la reprezentante.
                        Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                        Comment


                        • #13
                          Daca e vorba de buy-back, n-au treaba angajatii, ci patronii, care impun standardele de evaluare a masinii.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #14
                            Eu am vrut sa fac buy back sa dau Prestige-ul pe care il am acum pe unul cu facelift. Nu am facut pentru ca nu mi-a convenit pretul care mi-l dadeau ei. Dupa primul an iti scad 30% din valoarea masinii dupa al doilea 40%, si asta in cazul in care masina mai e in garantie si are casco altfel iti scade mai mult. Daca vroiam sa-mi iau una noua imi dadeau aprox. 7000-7500E iar daca vroiam banii cam 6500-7000E, masina am luat-o in 2007 cu 10400. Si sa zicem ca as fi acceptat inca o chestie care nu mi-ar fi convenit e ca eu dadeam masina acum si dupa aia asteptam 2 luni pana venea masina noua. Pai asa pot sa ma duc si eu in obor sa o vand si dupa aia ma duc sa-mi iau masina noua ca tot atat astept. In concluzie nu ai niciun avantaj.
                            Loganul Meu !

                            Comment


                            • #15
                              Eu am fost miercuri sa ma interesez de buy back la ABS+ 1,6 15500km, fara AC, 11 luni, si in Brasov la ASV imi dadeau 6150 iar noua o fost 8050. Vreau sa imi iau un Laureat face lift+ABS+airbaguri laterale si mai dau 3050.
                              Nu mi se pare o afacere super OK, dar pentru ca o am luata pe firma, imi recuperez TVA-ul si e din TVA imi platesc taxele.
                              In situatia asta mi se pare o afacere bunicica.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google