avarie bara spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • avarie bara spate

    Am avut bafta sa ma loveasca o masina in spate si mi-a spart bara si stopul stanga spate(teava de esapament pare sa nu fie atinsa, nu se aud zgomote sau altceva).
    Am rezolvat la politie si acum trebuie sa ma duc la service(vinovatul avea asigurare la UNITA).
    Intrebarea mea este: trebuie sa ma duc neaparat la un service autorizat dacia?

  • #2
    Intai dute la Unita sa vezi daca au contract cu Dacia si daca au o poti face linistit in service Dacia ,daca nu au contract cu Dacia si vrei sa o repari la Dacia trebe sa achiti factura din buzunarul tau apoi sa mergi la Unita cu factura si sa astepti sa iti recuperezi bani . Sper ca ai inteles.

    Comment


    • #3
      Poti merge si in service-ul altei marci de masini, dar tot asa, vei plati tu si iti recuperezi banii de la asigurator in termen de 30 de zile.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        @zett, daca ai CASCO mai bine mergi la CASCO al tau si fac ei regres pe RCA-ul celui care te-a lovit, e mai simplu si pentru tine si in plus, constatatorul de la asiguratorul tau stie ca isi vor recupera banii de la UNITA si va fi mai darnic la deviz.
        Asta ca sa nu faci prostia pe care am facut-o eu - m-am dus la RCA-ul lui si de doua saptamani caut un service in care sa duc masina.
        Cand te duci la asigurator nu uita sa-i ceri lista cu service-uri pe marci, ca sa alegi un autorizat DACIA, sa nu pierzi garantia.
        sigpic
        Ambition 1.5 dc

        Comment


        • #5
          Multumesc pt sfaturi, luni o sa ma duc la unita sa vad care e treaba.

          Comment


          • #6
            Si pe mine m-a lovit unu din spate. Mi-a zgariat spoilerul din spate si s-a crapat vopseaua. Nu m-am dus la revopsit ptr. ca mai multi prieteni au patit ca si-au revopsit spoilerul si dupa cateva luni a inceput sa sara vopseaua si e mult mai urat asa. Intreabarea mea este daca la mine o sa sara vopseaua, crapatura este cam de 15 cm lungime insa cred eu superficial??! Cum pot sa-l feresc ca sa nu sara vopseaua (la spalatorie de la jet?)? Zgarietura am lasat-o asa. Sa incerc un Scratch Remover, ce ziceti? Banuiesc (sper) ca nu s-a spart si spoilerul, cum pot sa verific asta?

            Comment


            • #7
              Spoilerul daca e crapat, se schimba pe RCA-ul lui. Deci nu ti-l revopsesc pe asta vechi.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                Mersi, dar nu asta e problema. Astept alte raspunsuri la intrebarile mele!

                Comment


                • #9
                  BeeBoy...de verificat daca e spart spoilerul...nu poti apasa pe zgarietura sa vezi daca se misca ceva acolo?Daca e crapat eu spun ca iti dai seama...
                  Ca sa nu iti sara vopseaua...nu imi vine nimic in minte...poate un abtibild sau autocolant ceva...depinde unde este pozitionata zgarietura...e cam aiurea dear...asta e.
                  Scratch Remover poti sa incerci cat vrei ca tot nu iti scoate zgarietura...am eu si nu am rezolvat nimic cu zgarieturile...
                  Daca atunci cand treci cu unghia peste zgarietura simti ca agata doar la vopsitor se mai poate rezolva...daca nu agata poti incerca cu un polish la culoare.
                  sigpic

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google