Coliere De La Racordurile De Racire

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Coliere De La Racordurile De Racire

    am o mare nelamurire.colierele de la logan sunt de unica intrebuintare?am incercat sa scot un colier de la termostat si mi-a fost imposibil.in cele din urma l-am rupt si am pus unul cu surub.se pot refolosi colierele dupa demontare?sau mai exact cum se desfac?cu multumiri

  • #2
    Sunt cele mai slabe coliere ca sunt de unica folosinte si sunt stranse cu masina cand curge pe la unul il dai jos si pui unul cu surub reglabil eu asa am facut numai bine!

    Comment


    • #3
      mai "arunca" si cate un semn de punctuatie , sa intelegem si noi ceva.

      Comment


      • #4
        colierele sunt bune numai pana ce ajungi la ele

        Comment


        • #5
          Cum sa ajungi la ele ca nu pricep?

          Comment


          • #6
            Adica sunt bune pana cand ajungi sa umbli la ele, dupa aia, prezinta garantie minima sau deloc! Tot colierul clasic este sfant, sa strangi la surub pana nu mai poti, si daca tot nu tine, ori pui 2 coliere, ori schimbi racordul!

            Comment


            • #7
              la mine sa slabit un colier dala de plastic , chair in dreapta langa carcasa de filtru de aer , iese furtunul de apa din colier , dar i`am "tras" un ciucurel pt moment.

              Comment


              • #8
                Vara asta cand am schimbat antigelul am scos colierele originale de la radiator si am pus cu surub. Cele originale se scot cu varful surubelnitei, prin ridicarea celor 2 gheare de pe o piedica, o umflatura. Mai clar in poze. Cele cu surub sunt mai slabe calitativ, ruginesc in timp, dar le-am sters cu o carpa cu vaselina si le urmaresc in timp, cand apar probleme le schimb.
                Attached Files

                Comment


                • #9
                  multumesc mult

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google