Intrebare Despre Logan Mcv

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intrebare Despre Logan Mcv

    In viitorul apropiat o sa imi achizitionez un logan Mcv...si doresc sa ii pun niste arcuri sport+amortizoare...se potrivesc cele de pe logan berlina?

    Multumesc

  • #2
    de potrivit cred ca se potrivesc nu stiu sigur dar nu e recomandat trebuiesc arcuri si amortizoare de logan mcv pentru ca este mai greu
    laureate 1.5l, albastru marin

    Comment


    • #3
      Nu s-ar potrivi pentru ca ai alte cote la punte, la suport arc planseu si alt amortizor. In plus, MCV-ul este mai stabil decit berlina cu mult. Si ultimul argument, un MCV ar arata nasol cu o garda coborata. Parerea mea. Si mai sunt si motivele enumerate de catre " ten".

      Comment


      • #4
        exista arcuri si amortizoare sport pentru mcv/pick-up ...cauta la logtuning

        Comment


        • #5
          Am gasit eu ceva special pentru MCV... coboara 35mm

          Comment


          • #6
            pai cam asa coboara majoritatea de ce razi?
            laureate 1.5l, albastru marin

            Comment


            • #7
              Pentru ca sunt singurele care vin kit (amortizor + arc) pentru MCV

              Comment


              • #8
                racing nick are amortizoare bilstein si arcuri eiback la 1700 sau 1800 lei
                laureate 1.5l, albastru marin

                Comment


                • #9
                  Nu se potrivesc, ne-am lamurit.

                  Comment


                  • #10
                    Hop si sursa www.vogtland.com... am lamurito si pe asta... exista special pentru MCV... spor la cumparat...

                    Comment


                    • #11
                      oki...multumesc...si ink o intrebare mai am....ce motor sa iau?1.5 dci normal sau 1.5 dci]

                      Comment


                      • #12
                        1.5 dCi deoarece mcv u este destul de greu si plus de asta ai si putere mai mare la dCi adica 85 cp fata de 1.5 dCi 70 cp

                        Comment


                        • #13
                          si nu ai nici probleme prea mari cu injectia...la cel de 85 ..daca ii mai faci si o remapare ...e perfect
                          Last edited by Loganu; 25 December 2009, 19:56.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google