Logan Cu Sau Fara Servodirectie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Da, asta era o promotie, cu dublul primei de casare. Daca as prinde o reducere de macar 300 de euro, as perge pe directie asistata.
    Acum, la dealerul EuroMotor, din brasov, oferta pe luna decembrie, era o reducere de 150 de euro. E buna, nu zic ca nu este buna, insa daca ar fi de vreo 300 de euro, ar fi si mai bine. Poate ca ar fi bine sa sustina si achizitiile cash, ca de promotii cu stelute la credit/leasing...m-am saturat.
    Oare promotiile sunt aceleasi la toti dealerii?

    Eu oricum, vreau PH2, ca imi place foarte mult cum arata.

    @marisan m-ai mai linistit. Ideea e ca eu caut sa ma conving ca e ok si fara servo, in cazul in care in conditiile date voi considera ca e mia bine asa.
    Cert este ca pana nu vad exact conditiile din luna achizitiei...calculele sunt doar orientative.

    Comment


    • #62
      nu te grabi ca fata mare la maritat...asteapta sa treaca o luna-doua ca apoi iara incep promotiile .... si urmareste promotiile de la destocaj

      Comment


      • #63
        Pai eu sper sa fie promotii mai interesante acum, cand cererea este scazuta. de obicei, pretul se stabileste cand cererea se intalneste cu oferta...da, teorie, insa teoretic, ma gandesc ca ar pune promotii mai atragatoare cand nu exista cere atat de mare...si ma gandesc ca nu sunt multi nebuni ca mine. Da, aveti dreptate cu asteptatul, insa mie imi este frica sa nu cumva sa o ia cursul in sus.
        Cred ca voi urmari promotiile, si daca observ ca se domoleste cursul...ca nu o ia in sus cum preconizez eu (nu ca as fi vreun expert, dar imi este frica sa nu intram in colaps financiar). Oricum, cea mai buna idee este sa astept, sa mia strang niste bani, stiu, dar mi-a intrat in cap. Sa vad promotiile. Daca nu se va acorda nici o reducere (sau mai mica de 150 E) promit ca ma calmez si mai astept o luna.
        Last edited by sebibv; 3 January 2010, 22:01. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #64
          Sa nu fie cu dus-intors cu promotiile astea care le astepti.. Dacia nu a avut un an chiar rau... Dar noi speram cu tine sa aibe o promotie si dupa revelion, desi normal, destocarile erau inainte de anu nou.. Si in plus, nu cred ca ar merge cu negociere la dealer, ca afara.. Dar... daca faci matanii destule... Noi oricum iti uram succes!!

          Comment


          • #65
            Sebi banii ii faci ca sa ii cheltuiesti,,,,asa cum vin asa se duc...Dar confortul ramane.
            Nu iti zic sa iei o masina ca a mea ,dar un Ac si Servo trebuie musai.
            Ac-ul vara in logan este sfant pt ca fata de vechea dacie care are bordul de 20cm latime,loganul are bordul mult mai mare si se incinge foarte tare.
            De exemplu asta vara in masina erau vreo 58 de grade in habitaclu dupa ce a stat vreo 2 ore in soare.Daca nu as fii avut AC-ul ne sufocam sigur toata familia.
            Iar treaba cu servodirectia cred ca se amortizeaza in timp si ma refer aici la benzina consumata in plus cand stai pe loc ca sa faci zeci de manevre la parcari.
            Dupa cum spunea un coleg mai sus...iesi mai repede din parcare datorita numarului de rotatii de volan si rapiditate,fata de loganul fara servo unde trebuie sa barai masina mai mult ca sa iesi sau ca sa intri.
            Iar raza de bracare a rotilor este mult mai mare in viraje fata de una fara servo((CRED,NU STIU SIGUR)))

            Dar tot tu ai zis ca masina o va conduce si mama ta sau sotia....Gandestete si la ele ca totusi sunt femei si o sa le fie greu de tras de volan la plecarile de pe loc.
            Last edited by Ivan Marian; 3 January 2010, 23:56.

            Comment


            • #66
              Daca nu ai acum bani pt logan cu servodirectie, poti sa il cumperi fara, si cand strangi bani, te duci la un parc de dezmembrari si cumper o caseta cu servo.Eu nu am servo-directie la masina, e foarte ok, imi place sa simt masina, mi se pare foarte foarte ok.

              Comment


              • #67
                eu te sfatuiesc in continuare sa iei si cu aer si cu servo... fa un efrt financiar... nu-ti fie frica de rate, nu te musca... plateste cash 6000 euro si diferenta de 1000-2000 fa rata la ei... platesti 200 roni pe luna... si daca iti permiti o sa ii dai inapoi cat de repede poti.

                Si ca sa vezi pentru ce sunt colegii de forum... Renunta la Casetofon si iti dau eu unul... original ( are caseta ) cadou... cu tot cu boxe... Platesti transportul si e al tau. Eu zic ca te mai scutesti de ceva banuti si astfel te apropii mai mult de servo. Bine-inteles ca iti trimit casetofonul doar dupa ce faci dovada ca masina are servo
                sigpic

                Comment


                • #68
                  Daca mergem pe principiul tau, trebuie sa scoatem si parbrizul, daca se sparge vreodata?

                  Comment


                  • #69
                    @sinx, ok esti dragut. Am un cd-player montat pe vechea dacie, care are mai putin de un an.
                    Bine, promit ca o sa fiu foarte atent si o sa iau in calcul servo.
                    Va multumesc.

                    Comment


                    • #70
                      am condus logan fara servo si afirm ca m-am descurcat mai greu la logan fara servo decat la dacia mea veche din 88. Sunt rotile mai late la logan si dai de greu.... Un vot pentru servo, dar acum tu sti cum stai cu banii.Succes!
                      Intalniri Logan Club Constanta:
                      In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
                      Ptr detalii : 0723.955.045

                      Comment


                      • #71
                        @ sebibv, Parerea mea e sa iei cu Servo!
                        Eu sincer in locul tau as lua un Prestige 1.6 16v PH 1 care arata mai bine decat PH2 Ambiance.
                        Dar daca vrei sa fi primul proprietar, ia Ambiance PH2 (nu cred ca vei regreta) !
                        Tu sti cel mai bine ce iti doresti
                        Numai bine!

                        Comment


                        • #72
                          beci tu erai sa o pocnesti intr-un spatiu ingust ) si nu era a ta....ce amintiri

                          100 euro airbag pasager + 400 servo =nu se merita ...clar preferance...

                          Comment


                          • #73
                            Parerea mea este sa mai astepti si sa faci rost de bani in plus pt ati lua un Preferance...eu sunt fericitul posesor al acestui model.....cred ca se merita sa mai dai bani in plus....Preferance are 2airbag,geamuri fata electrice,servo,inchidere centralizata din telecomanda....diferenta chiar daca este de "numai" 700 de euro merita...parerea mea...
                            Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele! Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata!

                            Comment


                            • #74
                              I-ati preferance..cunosc prieteni care au masina din 2004 primele loturi...si nu au murit vara in ea ...mai ales in constanta...
                              Last edited by darksid3; 4 January 2010, 21:50.

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by snaky_2004 View Post
                                Cred ca ai vrut sa zici, "ambition" :d
                                EXACT!!! scuze
                                sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google