folie geamuri(luneta) de la LLUMAR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • folie geamuri(luneta) de la LLUMAR

    Luna asta am pus folie pe geamuri la firma asta llumar. Folia a fost pusa din trei bucati, iar la imbinarile dintre cele trei parti au aparut niste linii plini cu aer de la un cap la altuL.Ce pot sa mai fac sa le remediez cat de cat? Am ma dat si 450.RON .

  • #2
    inainte de toate mai este deschis un subiect "folie geamuri", in al doilea rand din cate stiu eu, si nu vreau sa vorbesc prostii, foliile llumar se pun dintr-o bucata, chiar daca se da vreun geam jos sau nu; ce este de facut? nu stiu, sa te duci la ei, probabil ai o garantie de 5 ani, asa se da pentru llumar, si sa iti monteze altele, alta solutie nu prea vad...

    Comment


    • #3
      Ia un ac subtire si sparge bulele de aer, dupa care iei o racleta sau o rigla si netezesti zona.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        din trei bucati ??? dar ce parbriz ai - poate tiau pus resturi si eu stiu ca se pune din bucata - dute peste ei si sati puna din bucata

        Comment


        • #5
          din 3 bucati ?... waw.. sunt incepatori ce draq. la mine au puso dintro bucata.... tiau luat mult.. mie cu 400 de ron.. miau pus spatele fatza si parasolaru
          sigpic

          Comment


          • #6
            nu e LLUMAR,aia de piata de pune din 3 bucati .
            LLUMARUL se pune altfel,tocmai pentru ca este groasa merge mulata dupa parbriz.
            Folie pe luneta se pune in felul urmator :
            1.Se decupeaza folia
            2.Se pune pe exterior pe toata luneta
            3.Se muleaza pe luneta cu ajutorul pistolului la caldura,astfel incat se restrange pana cand ia exact forma lunetei.
            Dupa ce a luat forma exacta a lunetei,s-a curbat de dupa luneta,o poti dezlipi si pune pe interiori.
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • #7
              Originally posted by Cristi_Xp View Post
              nu e LLUMAR,aia de piata de pune din 3 bucati .
              LLUMARUL se pune altfel,tocmai pentru ca este groasa merge mulata dupa parbriz.
              Folie pe luneta se pune in felul urmator :
              1.Se decupeaza folia
              2.Se pune pe exterior pe toata luneta
              3.Se muleaza pe luneta cu ajutorul pistolului la caldura,astfel incat se restrange pana cand ia exact forma lunetei.
              Dupa ce a luat forma exacta a lunetei,s-a curbat de dupa luneta,o poti dezlipi si pune pe interiori.
              chiar si pe exterior cind se face matrita geamul este udat din abundenta asta am vazut eu cind am folisato in rest este cum ai spus tu

              Comment


              • #8
                zice bine cristi_xp si mie mi-a pus-o la fel,intai pe exterior pana s-a mulat pe luneta si apoi au lipit-o pe interior dintr-o bucata.am dat 280 ron pe laterale spate si luneta.
                sigpic........restul e NoSpeedLimit

                Comment


                • #9
                  Cum pot scapa de bulele aparute la folie ?
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    sigur e LLumar?
                    sigpic

                    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                    Comment


                    • #11
                      da, este llumar.
                      mi-au aparut bule d aer p luneta si cateva p laterale spate. pe fata nu am nici`o bula nimic.
                      Last edited by Rey91; 25 November 2010, 00:53.
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        N-ai garantie?
                        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                        Comment


                        • #13
                          ba da , 5 ani.

                          am mai fost la ei o data , le-am zis , a mai diminuat din ele si "la revedere" .
                          Last edited by Rey91; 25 November 2010, 01:10. Reason: Automerged Doublepost
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Freaca-i la creieri,nu-i ierta.Ai garantie,trebuie sa rezolve problema.
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • #15
                              mergi frumos sa o puna din nou , nu se accepta asa ceva
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google