Help - Cine Ma Poate Ajuta Cu O Diagnoza Tester

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Help - Cine Ma Poate Ajuta Cu O Diagnoza Tester

    help - cine ma poate ajuta cu o diagnoza maine in bucuresti, imi face figuri abs-ul, este sigur de la senzori, treaba este ca nu stiu care este stricat. prima oara statea aprins, acum s-a stins din bord becul dar imi intra mereu la viteza mica abs-ul.astept un telefon, sms ceva de la cine ma poate ajuta. mersi
    sigpic

  • #2
    daca nu gasesti diagnoza (au sigur la dacia service , 50 ron) , poti sa cureti bine cu w40 senzorii , ii scoti , cureti , si vezi care e treaba.

    Comment


    • #3
      pe cei de pe fata i-am curatat, pe spate nu m-am uitat la ei.
      sigpic

      Comment


      • #4
        nu pe spate e problema...

        Comment


        • #5
          vezi daca nu ai schimbat de curand un rulment ...
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #6
            Putin offtopic: @gogoasha69 ca sa cureti bine senzorii de pe fata iti dau un mic sfat ca nu ajunge numa sa ii scoti sa ii stergi si sa ii pui napoi deci: ridici masina pe fata pe amandoua parti ca sa poti vira rotile si sa si invarti si faci in felul urmator: scoti senzorul si in locul sensorului dai cu wd40 si bagi o carpa si o indesi putin su o surubelnita si dupa aceea invarti de roata mai multe ture si vei fi surpins ce mizerie vei gasit. Prima data cand mi sa aprins si mie am curatat senzorul si putin acolo si am mers putin iara sa aprins si dupaia am facut cum am spus putin mai sus si am scos o mizerie de nu mi-a venit sa cred si nam mai avut probleme de-atunci spor la munca.

            Comment


            • #7
              mersi pt sfaturi. dupa zapada asta s-a stins becul, abs-ul functioneaza normal, astept sa se incalzeasca putin si mapun sa curat bone senzorii.
              sigpic

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google