Intrebare??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intrebare??

    acum am venit acasa...la intrare pe starda mea adica vreo 2km pana la mine acasa zapada se pusese in strat de 40cm, nimeni nu mai intrase cu masina...am dat-o de pe gaz pe benzina, si am ajuns cu bine pana acasa (fara cauciucuri de iarna sau lanturi) apa mai avea 3 liniute pana sa ajunga sus Oricum masina s-a comportat bine, ca un jeep...superbun motorasul de pe golan
    De la turatii mergeam cu ea in 5000 5500 pana aproape sa imi taie benzina si de gaze teava de esapament s-a incalzit si mi-a luat foc un capacel de deasupra ei pe care am stins-o cu zapada...intrebarea este capacelul acela negru este numai ca sa nu intre apa sau altceva in portbagaj??? daca ma duc cu ea la garantie si le zic celor de acolo o sa zica ceva??? adica daca eu sparg motorul ei mi-l inlocuiesc sau ii fac altceva mi-o inlocuiesc fara sa comenteze??? care este rolol capacelului ala negru de deasupra tevii de esapament?? am vazut ca este si in partea cealalta altu... astept raspuns
    sigpic

  • #2
    Stai Asa??? Capcaelu Unde E Amplasat Ca Eu Nu Am Inteles Deasupra Tevii Bine Dar Unde Pe Bara Pe Caroserie???

    sigpic

    Comment


    • #3
      Originally posted by SoNyKeL View Post
      Stai Asa??? Capcaelu Unde E Amplasat Ca Eu Nu Am Inteles Deasupra Tevii Bine Dar Unde Pe Bara Pe Caroserie???
      astupa o gaura care datea in portbagaj...sunt 2 gauri acuperite de cate capacel sau ce e din plastic... de-oparte si de alta a rotii de rezerva. mie mi-a luat foc aia din stanga de deasupra la teava de esapament, teava era incinsa rau si cred ca a atins plasticul si pana la urma a luat foc...a ars si putin antifonul sau ce e ala de dedesupt...cei de la garantie zic ceva ???
      sigpic

      Comment


      • #4
        pai nu cred ca zic... dar nu stiu e normal??? ai esapamentu modificat?
        mi-se pare anormal sa atinga esapamentu in capacelu si sa ia foc

        sigpic

        Comment


        • #5
          Originally posted by SoNyKeL View Post
          pai nu cred ca zic... dar nu stiu e normal??? ai esapamentu modificat?
          mi-se pare anormal sa atinga esapamentu in capacelu si sa ia foc
          nu am esapamentul modificat, am avut in cap un ornament pe care o sa-l dau jos...s-a incins asa tare deoarece ti-am zis am mers numai treapta 1 la turatii 5000 5500 pe 2km zapada de 40cm, nu s-a incumetat nimeni sa intre...
          sigpic

          Comment


          • #6
            aaaaaaa de la ornament sa incins... mai nu cred ca o sa comenteze aia din service , si capacelu ala acolo nu stiu ce rol are... stai ca intra andrei si te lamureste pun pariu cu tine pe ce vrei ca el sigur te lamureste

            sigpic

            Comment


            • #7
              Originally posted by SoNyKeL View Post
              aaaaaaa de la ornament sa incins... mai nu cred ca o sa comenteze aia din service , si capacelu ala acolo nu stiu ce rol are... stai ca intra andrei si te lamureste pun pariu cu tine pe ce vrei ca el sigur te lamureste
              zici ca eram cu jeep=u ) auzi am dat 9100de iepuroi sa merg pe jos pana acasa...hmzzz
              sigpic

              Comment


              • #8
                Nu e mare lucru. Capacele de plastic acopera gaurile unde vin suruburile de prindere a carligului de remorcare.
                La Multi Ani ! oricum asta de forja !

                Comment


                • #9
                  Ce faci dom'ne mi-o iei inainte cu raspunsul.
                  Da, e dopul care acopera suprotul inelului de remorcare, si costa...30 ron.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by lau View Post
                    Nu e mare lucru. Capacele de plastic acopera gaurile unde vin suruburile de prindere a carligului de remorcare.
                    La Multi Ani ! oricum asta de forja !
                    shame on you... bad boy bad boy

                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by lau View Post
                      Nu e mare lucru. Capacele de plastic acopera gaurile unde vin suruburile de prindere a carligului de remorcare.
                      La Multi Ani ! oricum asta de forja !
                      mi-era frica ca sparg motoru`, mirosea nitel si a ambreiaj da oricum nu am lasat-o incercati si voi se aude misto motorul
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        am facut 2 poze....
                        Attached Files
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          dar ai forjato rau de sa incins in halul asta pe deasupra mei e si iarna si era si zapada dar ce te faci la vara

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by gogoasha69 View Post
                            am facut 2 poze....
                            dar e ceva distanta intre toba si caroserie, mai bine te lipsesti de ornament eu unul m-am lipsit(a ruginit NICHELUL dupa 6 luni)
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by iuly75 View Post
                              dar e ceva distanta intre toba si caroserie, mai bine te lipsesti de ornament eu unul m-am lipsit(a ruginit NICHELUL dupa 6 luni)
                              o sa dau jos ornamentul, dar sa fie de la el ??? teava de la turatii fluiera sa vezi in ce hal facea
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google