Antigelul din bol ??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Masina mea are un an si un pic si a scazut la 1 cm deasupra minimului, am completat cu antigel concentrat de la Dacia (din-ala scump a dracului) vreo 300 ml. Nu stiu pe unde-l haleste da se duce cam repede!

    Comment


    • Originally posted by Red_Alin View Post
      Mie nu stiu de ce imi scade nivelul antigelului.Ultima data am completat cu antigel fara apa distilata in luna noiembrie a anului trecut.Nivelul atunci era aproape de maxim ,iar acum e aproape de minim.M-am uitat sa vad daca am scurgeri si nu am gasit nimic.O sa trebuiasca sa mai complectez ca vine frigul,dar nu stiu daca sa il bag pur sau cu apa distilata.
      Pune jumate-jumate. Rezista pana la -37 grade. Dar poti pune si mai putin antigel si mai multa apa distilata tinand cont ca data trecuta ai pus numai antigel concentrat.
      Attached Files

      Comment


      • As baga mai mult antigel ca vine iarna.

        Comment


        • Apropo cand se schimba termostatul??

          Comment


          • cand se defecteaza.
            Computer, did we bring batteries?... Computer?...

            Comment


            • unde as putea gasi un 'masurator'deala care imi zice pana la cate grade - rezista antigelul meu din masina?
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • La magazinele de piese auto. Se numeste densimetru.

                Comment


                • o fi scum...aveti idee? si este oare precis?
                  ideea e ca am 3 ani deja de cand am acest antigel in masina..si vreu sa aflu daca e ok
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • 3 litri antigel + 3 litri apa = 62.8 lei ron . in principiu cica trebe schimbat la 4 ani . la astea se mai adauga pretul la baiatu care face treaba . au am schimbat si am bagat 3 antigel +2 apa , cam concentrat dar daca apar lipsuri pe parcurs bag numai apa .

                    Comment


                    • glace

                      Originally posted by gabriel View Post
                      la mine in manualul de intretinere zice ca la 90.000 sau 3 ani se schimba antigel si lichid frina.

                      in privinta concentratiei antigel cititi pdf atasat:
                      la servis poti verifica cu un densimetru concentratia si se completeaza cu antigel nediluat

                      Comment


                      • Pentru completare doar puneti fratilor numai antigel concentrat,nu trebuie apa distilata .Am intrebat eu un mecanic de la Dacia.Acuma depinde si cu cat completezi.

                        Comment


                        • am fost astazi la revizie si mi-au completat cu antigel la maxim. ideea e ca daca motorul e cald depaseste maximul, am intrebat dar mi-a zis ca nu are nimic. are rost sa mai scot din el? astept pareri

                          Comment


                          • Eu zic sa nu scoti,deoarece cu timpul oricum v-a mai scadea el.

                            Comment


                            • asa m-am gandit si eu, dar na ... e mai bine sa fiu precaut

                              Comment


                              • Asa vin si din fabrica, cu antigelul la maxim.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google