Antigelul din bol ??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Red_Alin View Post
    Intrebarea este,De ce?
    ... si care sunt riscurile?!

    http://img82.imageshack.us/img82/67/4744hy3.gif

    Comment


    • Atunci când schimbi uleiu' de ce nu pui tot marca din fabrică? că doar este tot 5w sau 10w! lichidul de frână la fel...trebuie să fie DOT4! nu trebuie să fie neapărat Dacia.Așa și cu antigelul!Trebuie să fie tip D, nu neapărat Dacia RX TIP D...să fim serioși...
      sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

      Comment


      • Eu nu am tinut cont cand am bagat antigel sa fie de origine antigel sa fie !

        Comment


        • la un logan diesel pe unde dau drumul la antigel si cam cat intra in total
          stie cineva cum se aeriseste? sau o face singur?

          Comment


          • de dat drumu' dai jos pe la radiator...este greu,dar asta e. intra 5,5 litri. se aeriseste singur,dar poti sa ajuti,desuruband un pic surubelul de pe furtunul care se duce in interior.Pui 3 antigel si 2,5 apa distilata. trebuie neaparat sa fie tip D!!!
            sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

            Comment


            • Originally posted by emyemanuel View Post
              de dat drumu' dai jos pe la radiator...este greu,dar asta e. intra 5,5 litri. se aeriseste singur,dar poti sa ajuti,desuruband un pic surubelul de pe furtunul care se duce in interior.Pui 3 antigel si 2,5 apa distilata. trebuie neaparat sa fie tip D!!!
              ms mult..........

              Comment


              • am cumparat antigel deja diluat (nu mai stiu marca ma uit maine si o sa spun daca intereseaza pe cineva) ce am retinut eu e ca rezista pana la -35grade. in seara asta o sa completez cu el.

                Comment


                • vezi ...mare atentie...sa scrie pe el tip D!!!
                  sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

                  Comment


                  • Eu sincer nu m-am uitat ce scrie pe el il am de anul trecut completat in masina si a mers bine masina m-am uitat sa fie de aceeasi culoare!

                    Comment


                    • Am masina de 2 ani si 2 luni aproape.Am facut reviziile la zi,nu am avut nicio problema,nu am umblat sub capota,nu am schimbat nimic,nu am completat nimic.Intrebare:ce trebuie sa fac pentru iarna asta?Sa completez cu lichide ceva?
                      M-am uitat la nivel la antigel,si era intre min si max,putin mai jos de jumatate.Are o culoare jos cam inchis,la mijloc un maro mai deschis,iar sus un verde deschis.Deci,ce ar trebui sa verific,sau sa completez?
                      sigpic

                      Comment


                      • Ar fi bine sa verifici punctul de congelare este un aparat de masura care indica cand ingheata!

                        Comment


                        • Originally posted by emyemanuel View Post
                          vezi ...mare atentie...sa scrie pe el tip D!!!
                          si daca nu scrie pe el tip D e vreo problema??? m-am uitat putin afara acum da era tare frig si n-am vazut bine daca scrie. ce am vazut e ca e pt toate tipurile de radiatoare si ca e omologat RaR. glyco xpert se numeste. nu fac reclama n-am nimic de castigat. vi se pare bun?

                          Comment


                          • e bine sa fie tip D,asa cum lichidul de frana trebuie sa fie DOT 4...probabil contin unele substante ce curata in interiorul motorului, nu formeaza depuneri....nu stiu sigur,dar daca nu pui de care se recomanda,te poti trezi cu pompa de apa imbacsita sau corodata,depuneri pe sonda de apa, si cine mai stie pe la blocul motor sau chiulasa...
                            sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

                            Comment


                            • asta e acum eu l-am pus si nu mai am ce face. Sper sa fie bun si sa n-am nici o problema. pe el scria pt toate tipurile de radiatoare si am cauat si pe google si am gasit lucruri bune despre el.

                              Comment


                              • Si eu am pus un antigel ieftin si nu m-am uitat ce scrie pe el si nu am probleme il am de anul trecut completat!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google