Am O Idee

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am O Idee

    de fapt, este mai mult ocuriozitate ,dar ca sa trec la subiect:oare se potriveste blocul cu butoanele de climatizare de la face-lift,la loganul normal?Bineinteles cu mici modificari la exteriorul consolei.Cred ca m-am facut oarecum inteles ,si m-as bucura sa vad ca cineva a pus in practica ideea mea ,care cred eu (fara modestie)ca este originala.

  • #2
    Nu cred ca potriveste deoarece si bordul difera de ex la modelul nou consola este prelungita pe langa aeratoare in schimb la ph1 se termina. putin probabil sa reusesti modificarea asta.
    LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
    Enter the Matrix

    Comment


    • #3
      Putin probabil ar fi bine spus intradevar, dar totusi este prea tardiv sa vedem asa ceva. Teoretic ar fi posibil cu modificari majore, asta insemnand sabloane/fibra/kit .... , dar ajuns aici de ce sa iti pui de Ph2 cand ai putea sa pui de megane sau alta masina, tot cam aceeasi mancare de peste ar fi. Parerea mea.
      Logan PH2 1.4 MPI ABS+AFU+GPL ProiectoareEchilibru perfect.

      Comment


      • #4
        hai sa te ajut
        e de pe net, nu stiu din ce tara...dar uite ca cineva a facut...cred ca e o consola de PH2 modificata si adaptata, cu tot cu unitatea de aer, sau nu stiu, o fi o versiune mai cheala a unui PH2 din tara respectiva...oricum, ui ca se poate
        si nu fi asa modest, si eu am cochetat la ideea asta, si cred ca si altii
        Attached Files
        Life is short...play more!
        http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

        Comment


        • #5
          Nu e consola adaptata, asta e interiorul nissanului aprio, frate cu loganu. cat despre ideea ta cred ca se poate cu multa munca si rabdare, dar pentru ce , ti se pare mai frumoasa consola aia?
          Attached Files

          Comment


          • #6
            Ma Alin asta voiam sa zic si io, parca e ceva in neregula cu ea. Parca sincer, nu este a ei ... In sfarsit daca voua va place nu aveti decat sa-ncercati.
            9! 9! 9!
            sigpic

            Comment


            • #7
              mai baieti, ok nu stiam ca e de la aprio
              dar initiatorul topicului nu vrea consola asta, vrea sa adapteze doar partea cu reglajele de la aer pe consola de PH1...get it?
              adica nu o sa arate asa, ci o consola de PH1 cu butoanele astea de PH2...s-ar putea sa arate dragut, si daca e pozitionata comanda aer bine, mai castigi ceva spatiu utilizabil pe consola...dar tare mi-e ca la cabluri nu se potriveste, la suruburile de prindere a corpului comanda aer se poate face ceva artizanal in schimb
              Life is short...play more!
              http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

              Comment


              • #8
                ok ,poate ca nu am avut toate vorbele la mine ,dar Bolo ,a prins ideea; nu prea imi place cum vin butoanele alea, dispuse in triunghi ,cred ca ar arata mai bine asezate in linie,si probabil ca ar avea alt aspect per ansamblu.Una peste alta a fost o idee pe care am vrut sa o impartasesc cu voi,nu inseamna ca a fost si buna ideea mea ,dar ma gindesc ca de-asta avem forum , nu?

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google