Condens In Triple

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Condens In Triple

    De cand a venit zapada si a scazut temperatura mai rau, am observat pe triplele din spate niste picaturi de condens. Ma gandesc ca, afara frig, pozitiile aprinse, se face cald in interiorul triplei, si de aici condensul. Poate gresesc. Se poate rezolva cumva rapid, pana vine caldura?
    Atasez si 2 poze, facute cu telefonul, sper sa se vada bine.
    Attached Files

  • #2
    cred ca asa se face la toate. si la mine e la fel.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Banuiesc ca o sa dispara de-abia cand o sa dea caldura, nu?

      Comment


      • #4
        da. acum e foarte multa umezeala atat afara, cat si in interiorul masinii.
        sigpic

        Comment


        • #5
          Si dupa o vreme o sa te trezesti ca ti se aprinde martorul de ceata putin, cand apesi pe frana sau cand semnalizezi

          Desfa-o si curata bine si la montaj incearca sa "ermetizezi" cat mai bine buretele cauciucat dintre tripla si caroserie....

          Parerea mea....

          Vorba multa, saracia omului

          Comment


          • #6
            Si eu sustin ca nu e normal...la mine in aproape 4 ani nu am vazut condens decat in portbagaj....dar nici in faruri nici in triple...
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • #7
              si la mine sunt picaturi in triple dar intr-o tripla am si mult praf de asta vara, asta din cauza ca nu e "ermetica", banuiesc.

              Comment


              • #8
                Aceiasi problema o am si eu dar am tot zis cand se face mai cald afara le dau jos de pe masina si incer sa le ''ermetizez'' putin
                HD-87-DLR

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google