Montare Panouri Usi Ph 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    nu am nici o poza...imi pare rau! dar o sa caut si va anunt...succes!
    am gasit... sper sa iti fie de folos!
    Attached Files
    Last edited by lucialina; 16 September 2010, 21:04.
    sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

    Comment


    • #47
      Originally posted by DaniD View Post
      Salut

      Panourile de pe un MCV se potrivesc la berlina? Ma bate gandu sa le schimb fiindca are deja locasul pentru boxe si eu le vreau acolo
      Salut.
      Merg doar pe fata,pe spate e alta poveste
      Numai bine.
      Un Logan----YNG-----
      Numai bine.

      Comment


      • #48
        multimim lucialina


        aveti idee cum se scot tijele alea ?
        Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

        Comment


        • #49
          Sunt ceva poze in acest thread cu fetele de usi ph2 montate pe ph1? Ca eu nu am gasit
          Logan laureat 1.2

          Comment


          • #50
            am un PH2 (laureat) din 2011, si fetele de usi din fata, au in loc de acel bulb/buton de la inchiderea centralizata, un capac, ceea ce-mi convine, mai ales estetic.
            ideea e ca vreau fac rost de inca doua capace de acest gen, si sa le montez pe fetele le usi din spate.
            acum problemele sunt urmatoarele:
            1. cum se numesc aceste "capace", nu am nici o idee, si nu am mai vazut logan-uri cu asa ceva.
            2. operatiunea consta in eliminarea tamburusurilor de pe spate. Afecteaza cu ceva inchiderea centralizata daca le scot?

            Comment


            • #51
              Nu afecteaza cu nimic, dar trebui sa ti cont de urmatorul aspect:
              Odata ce masina e incuiata, si e cineva in ea, daca e in fata, poate deschide usa tragand doar de maner, fara sa ridice de butonul pe care vrei sa-l elimini, dar daca sta in spate, fara buton nu mai poate dechide usa. Ramane sa testezi daca cu masina incuiata, se descuie de la butonul din interior (desi cred ca o sa mearga), adica cel din spate se va intinde pana pe consola sa deschida usile, ceea ce nu se va intampla prea des, ca ma gandesc ca nu o sa inchizi pe nimeni in masina, dar mai sunt situatii.
              Cumpar volan de Duster

              Comment


              • #52
                Exact! Cel din spate nu poate deschide usa. Dar din moment ce a intrat in masina, e clar ca soferul ii blocheaza usile. Deci nu e nevoie sa se intinda.
                Ai idee cum se numeste acel capac de care vorbesc, sau ce cod are?

                Comment


                • #53
                  Frate eu miam pus panouri usi ph2 pe fata(am ph1) si intradevar am facut ca in poza aia le-am indoit ca sa fie mai scurte. Eee pe spate e alta treaba,tijele de ph1 sunt mai scurte si nu ajung la manerele panoului de ph2 deci trebuie tije de ph2. Am scos tija din usa de la inchidere de acolo si sa mor eu daca stiu sa o mai bag la loc cand le voi avea pe cele de ph2. Am incercat sa o bag la loc si nu ma pricep.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google