Montare Neoane Interior

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Montare Neoane Interior

    Salut tuturor,
    Sunt relativ nou pe forum si noob in ceea ce priveste mecanica si electrica.Am si eu o intrebare:Mi-am cumparat un set de neoane pentru interior sa mi le pun sub bord la podul pedalier,stie cineva cum a-s putea sa le montez?De unde trag firele? Poze etc.
    Multumesc anticipat.

  • #2
    le prinzi in suruburi pe acolo si te alimentezi de la o sursa de curent. simplu nu?
    sau poti sa le prinzi cu soricei sau cu dublu adeziv iei curent de la baterie sau de la bricheta. la fel de simplu nu?
    sau si mai simplu te duci la un electrician ii dai 20de lei si tile pune el , asta ca sa nu faci vreo boacana si sati ia masina foc. ca daca ai stii cat de cat ceva n-ai deschide un topic ptr asta.
    ps eu ptr orice ma duc la meserias barem stiu ca el face asta de cand se stie , daca se intampla ceva cu masina il strang pe el de gat nu ma dau eu cu capu de pereti.

    iti zic din experienta faza cu meseriasi si eu am facut prostii sa montez cu prieteni diverse porcarii pe masina gen neoane etc. nu mai fac in viata mea. era sa se agate ceva la distributie si etc. bine ca nu sa agatat. daca se agata , ce faceam? imi omoram prietenii? nu ma duceam sil omoram pe meserias. e mai simplu asa.
    Last edited by SoNyKeL; 8 February 2010, 21:57.

    sigpic

    Comment


    • #3
      Mersi mult pentru raspuns.Cred ca am sa incerc la un electrician.Asta in cazul in care nu mai primesc si alte raspunsuri.Oricum ms mult.

      Comment


      • #4
        hai bre sonykel..nu mai fi asa rau..pentru doua neoane sub bord sa agati distributia?nu fi rau cu colegul nostru...chiar nu e asa de complicat.uite..iti dau un exemplu simplu.iei plusul de la pozitii..sau faza scurta..cum vrei tu..si minusul..ai locuri destule...chiar si in panoul de sigurante...doar sa fii atent sa fie totul izolat bine...lucrezi odata..cu calm..si bine...si astfel ai un plus si un minus...pe care te legi cu neoanele..care presupun ca au tot doua fire..nop?si daca te uiti pe dedesubt atent...poti sa le treci si in partea pasagerului...fara probleme.eu am facut lucrul asta incet..cu atentie...ca doar e masina si banul meu...si a iesit super bine fara meserias...si pot sa zic..spre rusinea mea...sunt pupaza in trebuiri cu elctrica...+,-..dar cu ajutorul colegilor de forum..am facut multe chestii care nici macar nu banuiam sa le fac.le multumesc inca o data pe aceasta cale "batranilor" din acest forum.daca nu ai inteles..revino pe pm..ca-ti explic..mai detaliat...desi nu cred ca e cazul.

        Comment


        • #5
          salut..........ce fel de neoane ai achizitionat(eventual si un pret)???



          cand le montezi vrei sa le pui pe un intrerupator sau sa mearga odata cu pozitiile.......... de unde poti sa iei cel mai simplu si mai aproape curent ca sa mearga odata cu pozitiile?
          Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
          -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
          Silent Coat.

          Comment


          • #6
            de la sigurante.

            Comment


            • #7
              De la sigurante...dar cum?ca am deschis capacul ala de pe lateral si nu prea am inteles nimic de acolo.

              Comment


              • #8
                trage fire de la bricheta bine inteles de la lumina firul albastru e plusul si negrul e masa eu asa am procedat

                Comment


                • #9
                  mersi mult.Asa o sa fac.

                  Comment


                  • #10
                    undercar

                    Salut
                    Vreau sa stiu dak are cineva neoane undercar ( sub masina pentru cei care nu stiu ) sa imi dea si mie niste detalii despre cum se monteaza ( sistemul de prindere ), la legarea la baterie ma descurc doar sunt electrician :p

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google