vreau sa montez singur xenon...e greu ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • vreau sa montez singur xenon...e greu ?

    am mai citit undeva un thread asemantor.pui xenon in loc de bec normal ?Asa simplu e ???

  • #2
    nu stiu,mie nu mi se pare simplu nici sa scoti becurile din far...m-am chinuit 1 ora,si nu am mai putut sa il bag inapoi.Cat despre xenon,ai bagat becurile in loc,si dup-aia tre sa adaptezi pe acolo niste fire...la H4 parca tre sa legi masa de caroserie,sa gasesti pe unde pui balasturile,sa le prinzi pe acolo sa nu zboare...
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      incearca la dacia sa vezi parerea lor
      ym! dorinu2005@yahoo.com
      BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

      Comment


      • #4
        aia la dacia o sa zica ca nu sunt sanatos

        Comment


        • #5
          ce treaba aveti cu dacia ?o sa va spuna ca nu au in gama lor de produse asa ceva,si ca va scoate masina din garantie daca va pune asa ceva...
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #6
            la dacia nu rezolvi nimic, parerea mea; de simplu? da, este, daca ai ceva indemnare si cunostinte despre ele; atat la proiectoare cat si la faruri mie mi le-a montat cate un prieten impreuna cu mine; trebuiesc gasite locuri pentru balastre, de preferinta date gauri cu bormasina pentru a fi prinse si a sta cat mai bine, se fac legaturile de rigoare, la proiectoare inlocuiesti doar becurile, in locurile respective dar la faruri o sa trebuiasca taiat din acel cauciuc de etansare destul de bine pentru a nu intra apa, praf, etc., precum si acel capac de plastic la care se renunta total ( becul xenon este mai mare, iese ceva mai mult in afara daca ma pot exprima asa ), eu asa am facut la mine, acum nu stiu ce sa zic; la fel daca e instalatie bixenon, iti poate da o eroare la bord, la mine de exemplu, pe faza scurta imi arata ambele faze aprinse la becurile de la bord iar faza lunga arata normal; acest aspect l-am rezolvat cu un bec de pozitie pe faza lunga, pus undeva la motor; teoretic se aprinde pe faza lunga...dar cine mai foloseste faza lunga la xenon? rareori...cam asta e in mare...

            Comment


            • #7
              Sustin ce zice Fascu Adi, nu trebuie sa fi inginer Nasa ca sa-ti montezi singur Xenon pe masina.
              , sunt cu ochii pe voi !
              :thumbsup:

              Comment


              • #8
                deci sa ma risc sau nu?? imi rupe gatu' fratemiu sau nu ?? ca e pentru mine) ... gabsisuditubuzau e varumiu si gxg e fratemiu care e plecat din tara pt cine nu stie ... ce ziceti ? ...
                Last edited by 2fast4u; 13 January 2008, 17:19.
                My car ... B-64-PLV / CT-79-EMA ...

                Comment


                • #9
                  monteaza la alt servis specializat
                  ym! dorinu2005@yahoo.com
                  BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by fascu_ady View Post
                    la fel daca e instalatie bixenon, iti poate da o eroare la bord, la mine de exemplu, pe faza scurta imi arata ambele faze aprinse la becurile de la bord iar faza lunga arata normal; acest aspect l-am rezolvat cu un bec de pozitie pe faza lunga, pus undeva la motor; teoretic se aprinde pe faza lunga...dar cine mai foloseste faza lunga la xenon? rareori...cam asta e in mare...
                    Ady ,, vezi ca Brutus a rezolvat-o cu un releu de faruri si lui ii facea acelasi lucru .
                    Captain of the black pearl

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by gabisuditubuzau View Post
                      am mai citit undeva un thread asemantor.pui xenon in loc de bec normal ?Asa simplu e ???
                      Vezi ca la voi in Buzau este unul meseriash,care vinde si kituri si monteaza,eu am cumparat de la el vreo cateva kituri si am fost multumit.Daca vrei iti dau nr. de telefon pe privat si vorbesti cu el.
                      LOGAN--> <--TOYOTA

                      Comment


                      • #12
                        tare mi-e ca baieti vor sa puna becuri tip xenon adica gen alea de la gasim in bazar cu asa zisa lumina xenon....

                        hai cu neamu mare......

                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          dap, tare asta...sper sa nu...
                          @fabian...mersi mult, stiu ca mergea si asa dar nu ma deranjeaza acel bec de pozitie acolo, chiar deloc.

                          Comment


                          • #14
                            alooo/ xenonurile se vand kit. costa de lsa 6mil in sus instalatia. ai nevoie de ridicator de tensiune. ca nu ai filament in ele. cum sa scoti becul halogen si sa pui altul xenon?. o sa ai becuri cu lumina de aia albastra cum au fraerii pe strada si zic ca e xenon, ce esti copil? treb instalatie cu totul. ia kittul de ;la mag sao vezi ca gasesti diferite modele la alpadrino. o sa vezi si de alea de 12mil si atunci o sa iti faci rarere cum e cu ele. fezi ca mai sunt aici pe forum discutii despre faruri. cauta la alea bluengels si ai sa vezi cum e cu lumina farurilor. ai si poze la cum arata un kitt si ai sa vezi ca sunt si baieti aici care au pe masini asa ceva. vb cu ei. o zii buna.

                            Comment


                            • #15
                              of fratilor am zis ca NU xenon ... asemanatoare .. adica cum a zis sonik ... "becuri cu culoare" ... e simplu??
                              My car ... B-64-PLV / CT-79-EMA ...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google