Plastic Airbag Crapat,consiliere

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Plastic Airbag Crapat,consiliere

    Acum 2 zile fiind un pic nervos am dat cu pumnul in volan,drept rezultat o crapatura de aproximativ 3 cm in zona unde este airbagul.Martorul airbag este stins deci nu sunt probleme de functionare, ci doar estetice.
    Ce trebuie schimbat? tot airbagul sau pot schimba doar plasticul respectiv?Si un pret estimativ daca aveti ideie(piesa si manopera).

  • #2
    Plasticul se poate schimba. Cu un pic de noroc găsești la dezmembrări. Dacă nu, du-te la un Dacia service (în curte au tot felul de mașini bușite), caută pe un nene care vrea să bea o cafea sau o cola sau o țuică (pe care să i-o dai tu, evident) și ai scăpat. Iar data viitoare, după ce o să vezi câtă umblătură bagi pentru un plastic de rahat, sigur nu mai dai în el...
    The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

    Comment


    • #3
      Multumesc pt raspuns,gasesc cumva si nou acel capac sau vine impreuna cu volan si airbag?

      Comment


      • #4
        Poate ai noroc daca ai in preajma un magazin mare de piese auto autohtone care, daca nu are plasticul pe stoc, il poate aduce (sigur nu esti singurul care i-a tras un pumn). Nu cred sa vine impreuna cu volanul si airbag-ul, dar inca traim in Romania si 99% din noi sunt manelisti (eu fac parte din cei 1%). )
        The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

        Comment


        • #5
          dar daca nu gaseti poti schimba caracasa cu totu

          Comment


          • #6
            care carcasa? e vb de airbag sofer

            Comment


            • #7
              Salut.
              Se schimba air-bag-ul cu totul
              Numai bine.
              Un Logan----YNG-----
              Numai bine.

              Comment


              • #8
                Am ajuns pe la dezmembrari si cum ma asteptam toate au airbagurile sarite fiind lovite in fata,am gasit unul rasturnat avea volanul stramb iar carcasa aibag tot sparta ca a mea.
                Alte idei,eventual daca are cineva asa ceva prin debara.
                Ag 23 yng stii cumva daca se poate schimba doar carcasa? sau caut airbag si am terminat povestea.

                Comment


                • #9
                  Salut.
                  Se schimba cu totul
                  Numai bine.
                  Un Logan----YNG-----
                  Numai bine.

                  Comment


                  • #10
                    si cat costa un amarat de asta de airbag?preturi de la dealer stie cineva?

                    Comment


                    • #11
                      sal
                      volan ph2 ci airbag 350, fara airbag 250, daca te intereseaza discutam
                      Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                      Comment


                      • #12
                        Am vazut si la bursa anuntul tau,multumesc de oferta,momentan il las asa nu am in buget o asemenea cheltuiala prevazuta.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google