Buton Interior Inchidere-deschidere Usi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Buton Interior Inchidere-deschidere Usi

    poate stie cineva,acest buton care deschide-inchide usile ,care sint firele pe culori asa cum privesti butonul din fata,ordinea practic?
    sigpic

  • #2
    salut..nu prea am inteles ce doresti..dar poate asta te va ajuta.:P
    Attached Files
    Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
    sigpic

    Comment


    • #3
      Mersi mult sigur ma ajuta schema asta,ms inca odata !
      sigpic

      Comment


      • #4
        fiindca usile mi se inchid la prima apasare a frinei,si se deschid la oprirea motorului,butonul l-am folosit ptr deschidere-inchidere portbagaj din interior ca de afara am alarma...
        sigpic

        Comment


        • #5
          cum ai facut reburile astea?suna interesant

          Comment


          • #6
            mmkn4325 te referi la deschisul portbagajului din butonul de blocare-deblocare usi,simplu am montat un piston de inchidere-dechidere usi in portbagaj,care trage si descuie portbagajul ,are doua fire,un plus(+) si un (-)la plus am legate si firul de alarma si inca unul suplimentar ce vine din buton,si are plus doar atunci cind apesi butonul ori in sus ori in jos restul circuitului pe buton se face conform schitei butonului...
            sigpic

            Comment


            • #7
              Poti sa ne arati si noua cum functioneaza, un filmulet ceva? Multumesc!

              Comment


              • #8
                du-te cauta si tu un actuator pentru portbagaj de preferabil pentru logan ca eu m-am chinuit cu prinderea la altul de pe alta masina si un amortizor de cielo sa se deschida singur , numai ca mi-am pus un buton mai "pitit" sa nu il vada hotii ca mi-au spart masina odata iar pe butonul ala de deschidere al usilor merge fara contact pus iar daca ai statie + woffer prin portbagaj..

                Comment


                • #9
                  spunetimi si mie va rog frumos unde gasesc beculetul din int butonului sau o denumire ceva .multumesc[

                  Comment


                  • #10
                    La aproape orice magazin de piese electronice, este bec de scala de 12V. Ia-l cu tine sa-l arati ca model.
                    GL-22-TOF

                    Comment


                    • #11
                      E indicat ca la actuatoarele puse suplimentar sa se puna un releu deoarece actuatorul consuma foarte mult amperaj si se poate sa-ti arda circuitul din alarma.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google