Intrebare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intrebare

    daca imi schimb jantele de pe 15" pe 16" o sa am probleme? daca da se poate schimba in cartea de identitate a masinii? cum si ce trebuie facut? multumesc

  • #2
    nu se poate schimba si in certificat pt ca nu sunt loganuri din fabrica cu jante pe 16 si de probleme depinde cu cine te intalnesti

    Comment


    • #3
      doar daca ai pile ceva pe la rar , atunci se poate.
      in rest..da poti avea probleme din cauza jantelor mai mari decat dimensiunea standard

      Comment


      • #4
        am vazut pe undeva pe forum ca se poate, dar trebuie sa faca o cerere de omologare la rar. contra cost.
        sigpic

        Comment


        • #5
          Lui Razvanb de la Piatra era sa-i ia certificatul pentru jante de 17.La cum sunt pusi astia pe amenzi eu zic sa te multumesti cu 15.Daca-ti pui mai mari,plimbate numai prin oras.In certificat,cel putin la mine.sunt trecute doar14 si 15.

          Comment


          • #6
            iti ia putin talonu

            mai bn stai cuminte
            Last edited by alexutzzu; 26 March 2010, 16:09. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #7
              poate nu stau si aia sa masoare rotile pe strada)...................cum merge loganu cu jante pe 16?e mai puturos?
              Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
              -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
              Silent Coat.

              Comment


              • #8
                in noile taloane nu scrie dimensiunea rotilor. Eu asa am facut, urmeaza jante mari

                Comment


                • #9
                  Care noile taloane,eu am de la sfarsitul anului 2008,talon model nou.

                  Comment


                  • #10
                    acum o luna am schimbat numarul, mi-am pus d-ala cu 3 cifre si mi-au dat talon in care nu e specificata dimensiunea rotii.

                    Comment


                    • #11
                      E bine ca nu mai scrie,asa avem mai multe variante in alegerea jantelor.La marime ma refer.

                      Comment


                      • #12
                        calmati`va cu rotile mari.
                        te verifica dupa seria la talon , si ghici ce jante ii apar la gabor....

                        Comment


                        • #13
                          Nu s-a enervat nimeni Cataline,eu am zis ce scrie la mine in talon,la altii nu stiu ce scrie.

                          Comment


                          • #14
                            nu am zis de nervozitati , am zis doar ca daca vor , va depisteaza si cu taloanele noi.

                            Comment


                            • #15
                              Asa mi-a facut si tata capu' calendar in unele discutii. Se vede c-a fost gabor). Fac eu, nu au ce sa-mi faca, ii prostesc cu faza ca nu scrie nicaieri in talon ce dimensiune trebuie sa aiba si ca asa mi-am luat ce roti mi-au placut. Ce-a facut omu? A luat din biblioteca din toate boarfele cartea originala a masinii si mi-a zis ca tot afla ei ca trebuie sa am 185.65.r15.
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google