Decojire Lac Capota

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Decojire Lac Capota

    Salut. Am si eu o intrebare: Am un logan fabricatie iunie-iulie 2006 culoarea galben si am observat ca a inceput sa mi se exfolieze lacul de pe vopsea de pe capota si de pe aripi. Spuneti-mi si mie daca ati mai intalnit problema asta la masinile fabricate in aceasta perioada. Si inca o intrebare: la culoare nemetalizata, lacul este in vopsea sau se da dupa vopsire dupa noile metode ? Astept raspuns. Va multumesc!

  • #2
    Vopselele nemetalizate pe solvent (adica utilizeaza diluant pentru dilutie) pot fi cu lac inclus sau fara lac,la care este nevoie de strat suplimentar de lac.
    Vopsele noi ce au solvent apa ,utilizeaza obligatoriu strat protector de lac.
    In oricare varianta,date fiind intemperiile si actiunea abraziva a prafului si mizeriei de pe drumurile noastre,este binevenita aplicarea a 2-3 straturi de lac.
    Last edited by turbojack; 30 March 2010, 22:55.

    Comment


    • #3
      Mie a inceput sa mi se exfolieze lacul la semnalizatorul de pe aripa pe partea dreapta . Masina e din 2005 . A venit vremea sa naparleasca ca serpii . Asta asa facand haz de necaz.

      Comment


      • #4
        a mai fost vopsita? Asa din senin sau a frecat buza farului pe aripa? sau cum?
        Pain brings out the truth in us all...
        ...how much truth can you stand?

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google