Se Merita Sa Cumpar Un Aparat De Polishat?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se Merita Sa Cumpar Un Aparat De Polishat?

    Se merita sa cumpar un aparat de polishat? Pot da si ceara cu el/? Ce parere aveti?

  • #2
    daca e vorba de asta e buna de dat ceara pe ea. am exact ca asta si sunt super multumit de ea. face toti banii
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #3
      In Auchan am vazut un asemenea aparat pe care la aratat B 83 RMJ, pretul era de 60 lei

      Comment


      • #4
        in real era 79,99 si m-am tot cotit sa il cumpar, era unul singur pe raft, si pana la urma a intrat in reclama la 59.99 si l-am luat. nu au mai adus altul de atunci.
        e fain, garantie 2 ani, si daca firma producatoare nu are punct de service in orasul tau, suni la tel in caz ca ai probleme, si trimit curierul dupa masina a doua zi. nu te costa nimic.
        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

        Comment


        • #5
          deci pe scurt se merita

          Comment


          • #6
            da. sa vezi diferenta dupa aia. ce luceste masina. si o faci si mai fina. ca acuma e matuita rau. adica mai degraba lacul cred. e greu prima oara ca o sa obosesti pana faci toata masina. dar dupa ce vezi cum merge o sa fie usor.
            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

            Comment


            • #7
              eu i-am dat un polish la manuta,a fost o placere pt mine sa vad si rezultatul final,era mai bn daca aveam o masina de polisat

              Comment


              • #8
                daca ai stat sa iei la mana toata masina cred ca ti-ai blestemat zilele.
                cu masina de lustruit o faci in 40 de minute a doua oara incolo. prima oara e posibil sa iti ia si o ora si jumatate. depinde cum te misti. la mine asa a fost.
                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                Comment


                • #9
                  Depinde cat tii la masina.Eu zic ca ar fii o achizitie buna!

                  Comment


                  • #10
                    eu am cumparat un "volan" din asta din Practiker. este super, acolo au si tot felul de accesorii pentru el. este foarte usor de folosit, il plimbi lejer pe caroserie, nu trebuie sa te obosesti tinandu-l cu doua maini. am dat doua straturi de ceara pe masina si le-am facut cu volanul. daca o faceam de mana nu iesea bine, iar timpul cred ca l-am scurtat simtitor, la doar 1 ora. rezultatul, un polish de calitate cu conditia sa folosesti produse bune. eu am folosit turtle wax.

                    Comment


                    • #11
                      am ceruit-o "la mana" de 3 ori pana acuma, am obtinut rezultate bune cu ceara carnauba.Si acum ma gandesc sa cumpar o masinarie din asta ca inebunesc sa o fac manual...prima data o placere apoi este timp mult pierdut.

                      ok..aparatul are 2 huse una de polish una de luciu mai moale ..pentru ceara sa o folosesc pe aia mai moale corect nu?
                      Last edited by Distrat; 28 April 2010, 17:40. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #12
                        nu. amandoua se folosesc. cea mai 'abrazica' (nu stiu cum sa ii zic) se foloseste pentru 'intinderea' cerii pe masina, ia cea ca lana de oaie, se foloseste pentru finisaj. deci, prima data folosesti o husa, dupa care revi cu a doua husa pentru finisare. rezultatul final real il vezi dupa finisare.
                        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                        Comment


                        • #13
                          am cumparat si eu asa ceva si acum astept sa prind timp liber sa ii dau un polish

                          Comment


                          • #14
                            Daca tot il recomandati, recomandati si tot ce trbuie pentru a iesi un polish de calitate. Ce materiale ati folosit? Mai trebuie cumparat ceva la aparat? Gen, vreo perie ceva...?!
                            Just Hold Onnnnnn....

                            Comment


                            • #15
                              in poza din postul 2, se vede sus in dreapta ceva rotund alb. acolo se afla 2 'palarii' care se pun pe masina de lustruit. una pentru lustruit, iar alta pentru finisaj. citeste posturile anterioare ca am scris cum se face. ai un set (2 buc) in cutie, care dupa folosire se pot spala la masina de spalat. daca vrei, poti sa iei si separat acele 2 'palarii', se gasesc la 9.99 lei in real, la raionul auto. in alta parte nu am vazut. si mai trebuie sa iei niste ceara pentru lustruit auto, care in dedeman e cea mai ieftina, undeva la 13 lei cutia. e galbena. nu stiu firma. in kaufland e la 24 si in carreforu vreo 18 lei parca. nu trebuie sa dai pe ea cine stie ce. cu o cutie din aia de la dedeman dai masina de foarte multe ori, pentru ca consumi foarte putin.

                              de intins pe masina ceara, eu am folosit degetul, nestiind cu ce sa o pun. bagam degetul in ceara (cat sa iau putin, ca gen vaselina, nu pana la fundul cutiei) si il trageam pe masina pana ramanea acolo...practic dungi de 5-10 cm. nu trebuie sa pui foarte des, ca o sa ai de frecat la ea. daca pui, de exemplu, pe jumatatea stanga a plafonului, cate 2 portiuni de ceara pe latime si maxim 5 pe lungime iti ajunge pentru acea jumatate. trebuie sa dai cu prima 'caciula' pana dispare toata albeata de pe plafon. dupa care vi cu cea de finisaj. poti sa faci plafonul din 2 bucati, capota motor (ca se te obisnuiesti), si pe urma incepi cu lateralele. poti sa faci tot lateralul, si pe urma sa vi cu finisajul. ca altfel pierzi o gramada de timp.
                              Last edited by B 83 RMJ; 29 April 2010, 20:22.
                              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google