Se Merita Sa Cumpar Un Aparat De Polishat?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    @B 83 RMJ, mersi de raspunsul dat, unul complet de altfel. Acum nu ramane decat sa-mi fac timp liber.

    P.S.: Masina trebuie sa fie dabia spalata, ca sa fie curata, sau o spalam dupa ce terminam de polishat?
    Last edited by iCSvision; 29 April 2010, 21:26.
    Just Hold Onnnnnn....

    Comment


    • #17
      nu ai pentru ce. pentru intrebari sau nelamuriri poti sa ma intrebi oricand.
      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

      Comment


      • #18
        Stie careva dintre voi cum se face un polish sau cu se da cu ceara? Ma tem ca nu, iar aparatul de care discutati nu are nicio legatura cu aceasta operatiune. In primul rand o masina buna costa intre 500-1000ron, sa nu vorbim de cele profesioanele. Nu o sa intru in detalii, dar va atrag atentia: aveti grija cu aparatele sau substantele de polishat, daca nu le utilizati corect s-ar putea sa stricati lacul sau vopseaua iremediabil.
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment


        • #19
          repet, este masina de lustruit. nu de polisat. polish ii zicem ca asa ne vine in minte, dar scrie clar si pe cutie, si am spus si eu in posturile anterioare, aparat de lustruit. cu care pur si simplu ceruiesti masina, ca sa fie mai lucioasa juma de an. poti sa faci si cu mana, dar iti blestemi zilele. daca vreti polish polish mergeti la spalatorii ca unele fac polish cu vreo 200 lei
          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

          Comment


          • #20
            Originally posted by B 83 RMJ View Post
            daca e vorba de asta e buna de dat ceara pe ea. am exact ca asta si sunt super multumit de ea. face toti banii
            In Realul asta nou de la Policolor,masina aia costa 50 de lei

            Comment


            • #21
              eu sunt din brasov. deci nu am sa vin in veci pana in bucuresti sa cumpar ceva pentru ca e cu 10 lei mai ieftin. si oricum la voi e concurenta mult mai mare. in brasov nu am vazut alta masina de lustruit ca asta in alta parte.
              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

              Comment


              • #22
                daca va spun ca am dat 2200ron in"leasing"si e si Rupes ma credeti?si sincer?se merita isi face banii....m-ai ales ca polishez si la altii...si cele m-ai bune polishuri sunt cele de 3M,m-ai scumpe,dar se merita...
                Toti traim sub acelasi cer, dar nu toti avem acelasi orizont.sigpic

                Comment


                • #23
                  baieti care a mai dat polish prima data se pune panza in forme de lana ?

                  Comment


                  • #24
                    Eu mi-am luat recent un aparat de polishat din carrefour care merge la 12Vcc (la bricheta ) facut tot de rogroup, diametrul discului e de 150mm.

                    Inca nu l-am folosit insa l-am testat sa vad daca merge si am ramas uimit de cit de tare se poate invirte. Am sa dau masina cu polish si apoi ceara.

                    ps: am dat ceara la mana si pe linga faptul ca dureaza forte mult nici nu iese prea grozav....in concluzie..... Da se merita un aparat de polishat.

                    Comment


                    • #25
                      eu am dat usa spate, sunt multumit deocamdata, voi posta o poza dupa ce fac toata masina

                      usr1, vezi te rog la tine ce scrie care disc se foloseste primul cel cu puf sau cel fara ? ca mie mi se pare din finetea lor ca cel cu puf se foloseste la sfarsit pentru luciu.
                      Last edited by goguspan; 12 August 2012, 19:10. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #26
                        Pentru eficienta si rezultate maxime, folositi la final prosoape cu microfibra, se gasesc prin comert.
                        Eu am adus din germania masina de polishat cu acumulator, nu imi trebuie curent d ela priza. e mai misto ca pot sa o polishez cand ies la un gratar, iarba verde, nu sa stau in fata blocului cu 7 mii de cascalai pe la geamuri si alti 7 mii pe langa mine. multi is ratoni in materie de intrerinere si stau curiosi sa vada ce si cum faci)

                        post moderat: foloseste semnele de punctuatie si inainte de a posta, citeste ce aberatii ai scris!
                        Last edited by crististreulea; 24 August 2012, 22:34.

                        Comment


                        • #27
                          tare asta cu vecinii )))

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google