Km La Bord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Km La Bord

    salut baieti.. foarte tare forumul. me like.

    am si eu o intrebare.. daca se poate reply-uri numai la obiect sa nu pierdem timpul la lume pe aici

    sa zicem asa:

    am un prieten care are o masina.. un logan. si a observat ca poate. obtine anumite avantaje daca reuseste sa dea km de la bordul masinii inainte! acesti km sunt electronici..

    cum pot sa il ajut pe prietenul meu ? se pot da inainte?

    mersi mult.
    Last edited by vali007; 28 April 2010, 14:16.

  • #2
    offtopic:
    1. da, se poate;
    2. kilometrul e kilometru, nu exista kilometru electronic si kilometric hidraulic. a, ca la unele birturi se vinde "bere la metru", e total irelevant
    ontopic:
    lasand gluma la o parte, vezi ca a mai fost unul pe-aici care a intrebat cum sa fenteze firma la care lucreaza ca sa faca rost de niste combustibil (tot chestii legate de kilometraj si sonda de combustibil). si a fost banat. zi-ne mai bine la ce-ti foloseste, daca e vorba de vreo incercare de fraudare, presupun ca n-o sa-ti spuna nimeni. iar cine-ti raspunde la intrebare, stiind clar ca favorizeaza o frauda, primeste ban. permanent.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #3
      e o problema mai complicata.

      nu as vrea ban pt ca imi place forumul si am citit chestii beton aici..

      aceasta preoblema pe care o are el e .. mostenita de la fostul utilizator. daca nu incearca amandoi, fostul si actualul, ar putea intra in "deep sh!*". very deep
      :/

      dar daca e vorba de ban... inchideti asta pt ca nu vreau sa fac probleme la nimeni..

      ~~

      ps; tare comparatia cu berea )

      Comment


      • #4
        Tot nu ai spus la ce ar trebui.

        Comment


        • #5
          parca sa mai inchis un thread asemanator
          Last edited by uratzelul; 29 April 2010, 20:05.

          Comment


          • #6
            Pai e clar de ce vrea sa dea km inainte!
            aham......Restul e LOGAN


            http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

            Comment


            • #7
              presupun niste deconturi de bonuri de combustibil...ma rog, cine vrea sa-l ajute, n-are decat. sa-l sune, sa-i recomande service-uri, dar nu aici, public.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #8
                Ori vrea sa ii dea kilometrajul inapoi sa o vanda si a intrebat cum se poate da inainte crezand ca nu miroase a frauda.

                Comment


                • #9
                  e ceva mica-mare diferenta intre metodele ieftine de a face una dintre cele doua chestii. inainte e foarte usor de dat, multi nici nu-si inchipuie ce simplu e
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #10
                    e clar ca faza cu datul kilometrajului inapoi duce si ajuta la ceva necurat. suntem crestini buni pe aici. tie ti ar place sa iti faca cineva asa ceva ? sa te fure la benzina sau sa iti vanda un logan cu 300.000 km in haine de 100.000 ?

                    Comment


                    • #11
                      @marx eu ti-am zis ca tu nu citesti inainte sa postezi.
                      E tocmai invers, omul vrea sa vanda o masina cu 100 000 km reali dar sa arate pe bord ca are 300 000 km.

                      Sincer, eu am avut o masina de la firma, timp de 2 ani jumate si chiar le-am cerut acordul sa dau kilometrajul inainte cu 10 000 km, pentru ca am mers vreo doua luni si ceva fara vitezometru si implicit fara kilometraj. (senzorul de viteza bulit).
                      Oricum... pe mine nu ma intreba nimeni de ce merg si cat merg... n-aveam nici un interes ascuns. Doar ma interesa ca masina sa aiba o carte de intretinere la zi si sa functioneze cat mai bine.
                      Last edited by vitriol; 30 April 2010, 15:40.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • #12
                        de ce daca are 300.000 crede ca o ia mai bine la pret cand se va scoate masina la casare ca asta este interesu pentru astfel de probleme , dar daca vine fiscu si verifica foile de parcurs si km din ele cu turele facute la serviciu cum mai demonstreaza km facuti , dar daca o cumpara de la vreo firma si cineva ai face treampa ...... asta e .

                        Comment


                        • #13
                          salut...am o problema legata de discutia de pe aici......
                          am schimbat vechiul bord (pe care aveam 94000 km) de pe loganasul meu pt.ca nu mai se aprindea cateva leduri, cu unul luat de la dezmembrari cu 8700 km...as vrea daca ati putea sa ma ajutati sa imi spuneti cum il pot da inainte sa ajung la km reali.....
                          multumesc mult

                          Comment


                          • #14
                            aceeasi problema ca jeefo am si eu, am avut bordul stock si l.am schimbat cu unul de prestige, problema e ca vechiul bord avea 90xxx , iar cel "nou" are 41xxx
                            si daca spuneti ca e asa usor de dat inainte va rog ajutati.ma si pe mine pe pm sa ajung si eu cat mai aproape de real ca sa pot tine cont de schimbul consumabilelor multumesc anticipat, stima!
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              KM. inapoi sau inainte in taxi.

                              Buna ziua.Am citit thread-urile de mai sus.Am inteles ca nu se poate publica ca sa zic asa metoda prin care dai km in fata in spate.
                              ROG,FOARTE MULT pe cineva care stie si doreste sa ma ajute sa-mi raspunda pe PM. Am 3 logane in taxi si la unul dintre soferi am observat ca indiferent daca e pe diesel sau benzina imi vine cu km putini si consum enorm de carburant.
                              Mai exact la benzina 12-13% ceea ce e imposibil,am testat-o de nnn ori cu nn soferi si in regim de taxi in MS nu a iesit peste 10. Iar la diesel la fel 10% in conditiile in care si sa lasi motorul sa mearga non stop pt caldura peste 7% nu a iesit.
                              Va rog inca odata,poate mai sunt si alti posesori de taxi pe aici sa-mi spuna gaselnita prin care ma fenteaza.

                              P.S Sigurantele nu sunt sigilate,rezervorul nici el.......prima data eu le acord increderea insa asta e prea de tot.
                              Multumesc!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google