incarcare electrostatica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • incarcare electrostatica

    dupa ce merg 20 km cu dci knd cobor usa e incarcata electrostatic si chiar pisca. a mai patit cineva asa ceva?

  • #2
    da am patit indiferent de motorizare din cauza hainelor ce contin nailon sau fas

    Comment


    • #3
      eu nu o patesc dar cand sa intru in scara blocului cum pun mana pe usa de la scara pac ma descarc...

      sigpic

      Comment


      • #4
        Pentru a nu va mai incarca/descarca electrostatic aveti doua variante, si anume: nu va mai imbracati cu sintetice (pentru a nu va incarca) sau va puneti manusi chirurgicale (pentru a nu va descarca)... , ar mai fi si a treia varianta (ceva mai costisitoare) imbracati scaunele masinii in piele sau vinilin.

        Comment


        • #5
          da e un fenomen des intalnit evitati frecarile sau astfel va curentati

          Comment


          • #6
            Ar mai fi o varianta: puneti stripping pe stalpii centrali si nu o sa mai "piste".
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              Ce sa va fac mai oameni buni, daca va "frecati" in masina !!
              , sunt cu ochii pe voi !
              :thumbsup:

              Comment


              • #8
                sau va puneti impamantare la papuci

                Comment


                • #9
                  nu stiu daca postu lui andrei e la misto, da eu n-am patit nicio faza d-asta pe prestige
                  If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                  Comment


                  • #10
                    petromane, cu asta si mai atre te zguduoe, ca se descarca prin picioare...
                    lasand gluma, daciile vechi aveau un cauciuc legat de caroserie la pamant...cine poate face rost de o banda de cauciuc esd (continut mare de carbon sau cu tesatura metalica) si n-are nimic impotriva s-o lege de masina, e o solutie buna.
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by andrushk_mib View Post
                      nu stiu daca postu lui andrei e la misto
                      Chiar ti se pare ca e la misto postul?
                      Ala e si rostul strippingului, sa pui mana pe el sa nu te curentezi.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #12
                        Eu inchid usa cu piciorul
                        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                        Comment


                        • #13
                          f bine faci

                          Comment


                          • #14
                            eu nu patesc niciodata dece oare e masina mea mai bine vopsita sau ce sincer dar in schimb cum ating usa blocului adica la 30de secunde dupa ce inchid portiera masinii bac ma descarc in ea

                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Ii o chestie normala si eu o patesc mereu mai ales acum iarna de la plouvere

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google