Tuning Logan Pick Up

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tuning Logan Pick Up

    Salut

    Dupa cum puteti observa din profilul meu, am o dacia logan pick-up.
    Practic masina este folosita pentru a distribuii materiale de constructii. insa in acelasi moment este si o masina personala. Deocamdata nu dispun de paper pentru ceva mai bun asa ca va trebui sa ma conformez situatiei. M-am gandit la un tuning atat exterior cat si interior incercand sa ii aduc o interfata mai placuta asimiland-o unui jeep. Niste praguri, jantele vor ramane tot pe 15' pentru ca altfel s-ar ivi probleme cand e vorba de carat materialele. Huse piele pe negru, si multe altele. Revenind la subiect. as dori cateva idei, preturi din partea voastra!

    O seara buna!

  • #2
    been there , done that...

    sigpic

    Comment


    • #3
      SoNyKeL, eu am cerut cateva pareri cat si preturi. Pareri de cum ar arata mai bine din perspectiva voastra...

      Comment


      • #4
        huse poti sa iti faci la comanda
        elementele de tuning de pe ph1 se potrivesc ( partea frontala ma refer )
        bull-bar - aici e cu dus si intors depinde de gusturi...vezi ca era undeva pe forum un pick-up destul de fain facut ai de unde te inspirat


        Cati bani esti dispus sa bagi in ea ?

        Comment


        • #5
          Originally posted by Loganu View Post
          Cati bani esti dispus sa bagi in ea ?
          In jur de 4000 Ron. Dupa calculele mele m-as descurca destul de bine.

          Comment


          • #6
            parerea mea.. nu baga bani in bull-bar
            jante -10-15 mil unele cat de cat..
            faruri angel cu xenon - 10 mil sau lupe universale cu bi-xenon 5 mil fara montaj
            poate vrei sa schimbi bara cu una din fibra si sa iti faci niste praguri custom - vreo 15-20 mil cu vopsit

            Preturile nu sunt 100% bune... am pus chiar din burta

            Comment


            • #7
              bara din fibra cred ca ar pica. Ar fii o cheltuiala cam costisitoare si destul de mare. Insa am observat ca sunt aripioarele pentru bara, o scot destul de bine in evidenta si nu sunt asa de scumpe. Ar fii destul de frumos si ar iesi mai bine la bani

              Comment


              • #8
                de pick-up asta vorbeam http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ing-t6262.html

                Nu pune aripioarele alea de la pilot..zici ca's neterminate si fara prelungiri din targ

                Comment


                • #9
                  DA! frumoasa masina facuta de romani. Eu vroiam sa ii copiez un pic pe nemti. au tunat Pick up`ul destul de frumos si cred ca in modul ala ar iesi mai ieftin decat cu bara de fiba. E cam scumpa desi nu e mare diferenta intre bull bar si bara din fibra. Dar bull bar`ul mai apara loviurile usoare.
                  Ne gandim la toate posibilitatile :P

                  Comment


                  • #10
                    un bull-bar este 900 de ron
                    praguri ( de la kitu de bull-bar ) - inca 900 de ron
                    o bara de la pilot gen ca la pick-upu acela este 550
                    praguri din fibra prelungite - cam vreo 600-700 de ron

                    pS : loganu nu e mitsu` l200 care sa ii "cada" bine cu chestii cromate pe el

                    Comment


                    • #11
                      M-ai putea indruma pe un site unde as putea gasi o oferta ceva ? Am tot cautat si nu am gasit mare lucru.

                      Multumesc frumos!

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google