DVD 30.000 Tuning Files! Merita Cumparat? Ce Fisiere Sunt?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • DVD 30.000 Tuning Files! Merita Cumparat? Ce Fisiere Sunt?

    Salut. Sunt destule anunturi pe okazii.ro unde se ofera spre vinzare DVD cu 30.000 fisiere pentru chip-tuning (resoftare). Sunt aceste fisiere ok? a cumparat cineva si a testat pe masina un astfel de fisier?

  • #2
    Daca vrei sa ramai fara bani, incearca-le. Foarte posibil primul calculator pe care vei incerca sa il scrii se va bloca si va trebui sa cumperi altul sau sa apelezi la tuneri pentru reparatie. De unde stii ca cele 30.000 de file sunt pentru masini si cum le identifici? Asa poti sa-ti dau si eu un cd cu fisiere dar nu iti spun de la ce masini sunt. Ce vei face cu ele
    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

    Comment


    • #3
      Tocmai de asta am pus intrebarea. Habar n-am ce vand aia acolo. Am cumparat recent o interfata Galeto, de pe internet, care spune ca poate rescrie softul masini. Ideea e de a nu da 300ron unui individ care practic face un lucru cit se poate de simplu. Scrie un alt fisier, ca un bios update daca vreti. Daca gresesc, sa ma corectati. Vreau doar pentru masinile mele sa ma joc, si daca nu gasesc ca merita acele remapari, sa pot sa revin la setarile initiale oricind, nu sa depind si sa platesc pe altii.

      Comment


      • #4
        Originally posted by ftitus View Post
        Tocmai de asta am pus intrebarea. Habar n-am ce vand aia acolo. Am cumparat recent o interfata Galeto, de pe internet, care spune ca poate rescrie softul masini. Ideea e de a nu da 300ron unui individ care practic face un lucru cit se poate de simplu. Scrie un alt fisier, ca un bios update daca vreti. Daca gresesc, sa ma corectati. Vreau doar pentru masinile mele sa ma joc, si daca nu gasesc ca merita acele remapari, sa pot sa revin la setarile initiale oricind, nu sa depind si sa platesc pe altii.
        stai linistit ca mereu vei gasi pe cineva care are in spate o astfel de afacere si o sa te descurajeze... doar traim in ROMANIA

        Comment


        • #5
          Pai daca vrei sa te joci, ce conteaza ce vand? Chiar asa esti de nemultumit de masina ta, incat vrei sa o faci cobai ori nu ai ce face cu banii? Chestia e ca ai foarte multe variabile pe care sa experimentezi daca nu stii exact ce vrei sau nu te pricepi. Pe de alta parte, daca voia cineva sa faca un zmeu din 1.4 mpi, fii sigur ca avea deschis cel putin un topic pe aici pe forum, dar e liniste...
          The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google