Scartaie Schimbatorul!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scartaie Schimbatorul!

    De ceva vreme imi scartaie schimbatorul cand bag 1-a si a 2-a.
    Scartaie rau ca la vechea dacie,este foarte enervant.
    Am desfacut husa si am bagat la baza tijei o caruta de vaselina,dar nimic...
    Cu ce sa dau?Cu spray-ul ala wd40 sau cum i-o spune?
    Mai are careva problema asta?
    sigpic
    !

  • #2
    si eu am aceiasi problema

    Comment


    • #3
      Si eu am aceeasi problema dar numai iarna, tot cand schimb din 1-a in a 2-a.
      Cand am desfacut husa schimbatorului am vazut acolo o vaselina roz.
      Cred ca merge gresat cu vaselina spray, dupa ce se curata tot ce e acolo.
      Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele! Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata!

      Comment


      • #4
        dar ce fel de cap de schimbator ai cel de ph1 din piele sau de ph2?

        Comment


        • #5
          Eu am nuca originala de Ph1, din plastic sau ce o fi, care e si pe Solenza.
          Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele! Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata!

          Comment


          • #6
            pai da nu este din plastic este moale?

            Comment


            • #7
              E plastic dar nu mi-se pare a fi moale, e ca o bucata de lemn)
              Am exact ca cea din poza.
              Attached Files
              Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele! Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata!

              Comment


              • #8
                pai da dinala am si eu si sar putea sa scartie si din cauza la nuca aia eu as incerca sa pun de ph 2 sa vad poate numai scartie

                Comment


                • #9
                  Exact de asta am si eu.Da scartaitul se aude la baza tijei si cand e cald mai rau face.
                  Eu am pus vaselina normala sa zic asa da fara nici un rzezultat.
                  sigpic
                  !

                  Comment


                  • #10
                    Nu este de acolo sigur. Daca ridici husa aceea de musama o sa observi ca tija schimbatorului e prinsa de o "bila" de plastic, care acea "bila" face contact cu un inel tot din plastic, rezultatul fiind, ghici ce.......zgomot.
                    Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele! Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata!

                    Comment


                    • #11
                      Exact acolo am pus vaselina dar...nimic.
                      Acea vaselina roz care a fost cred ca era super de nu scartaia.
                      sigpic
                      !

                      Comment


                      • #12
                        eu am degresat cu wd-40 dar degeaba tot la fel face

                        Comment


                        • #13
                          Pai eu tot vaselina din fabrica o am, dar scartaie numai iarna. Inca nu m-am bagat sa o schimb ca stiam ca mai rau fac cu "substantele" astea after-market.
                          Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele! Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata!

                          Comment


                          • #14
                            Si al meu scartaie doar iarna si daca nu merg cu ea mai mult de o zi. M-am obisnuit cu el, nu e chiar foarte enervant.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google