Timpi Manoperă

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Timpi Manoperă

    Salutare tuturor... Are careva dintre voi lista cu timpii de manoperă pentru Logan? Mă refer la o listă folosită de cei de la service, după care stabilesc ei cât te costă ... Aş vrea să ştiu şi eu la ce să mă aştept când merg la service ...
    Merci!

    PS: şi dacă ştiţi şi cât cer ei pentru o oră de manoperă, e şi mai bine ...

  • #2
    preturile variaza de la 40 lei/h in sus, depinde si de service-uri, iar cu timpii nu cred ca au vreo lista...la unu poate sa dureze un schimb de ulei 20 minute la altu 1 ora depinde..
    fara linkuri externe in semnatura

    Comment


    • #3
      DRN, înţeleg că unii pot schimba o piesă în 20 minute în timp ce la un alt service aceeaşi piesă poate fi schimbată în numai 10 minute... Preţul va fi aproximativ acelaşi la aceste service-uri... adică ăsta din urmă n-o să-mi ia mai puţin, pentru că mi-a făcut treaba mai repede... Există nişte timpi de manoperă în funcţie de care se calculează costul unei reparaţii/verificări... Indiferent dacă mecanicul respectiv este novice şi-mi face treaba de două ori mai încet decât trebuia, sau este meseriaş adevărat şi-mi face treaba mai repede decât mulţi alţii, preţul va fi cam acelaşi...
      Am un document cu timpii de manoperă pentru Solenza, dar pe mine mă interesează la Logan...

      PS: pentru cine e intereseat de documentul ăsta pentru Solenza, scrieţi un PM...

      Comment


      • #4
        mie ca sa imi monteze un CD Player si boxe fata a durat 10 min si m-a costat 60 ron, e ff bn, fata de ce am citit eu p'aci

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google