Un Sfat VA ROG

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un Sfat VA ROG

    Buna tuturor, sunt din Sibiu, am 24 de ani si m-am nascut cu un Handicap Locomotor care ma impiedica sa ma pot deplasa fara ajutor, mai precis este vorba de Parapareza Spastica. Incerc de mult timp sa achizitionez un autoturism, dar pina acum toate bancile mi-au inchis usa in nas...unele chiar de la intrare. Am o pensie de 800 de RON lunar...chiar nu mai stiu ce sa fac, am avut o masina primita cu trambite de PDL Sibiu, un Ford Fiesta din 94 cu 2 usi in care am bagat in 2 ani peste 1000 de euro din pensie, si in final ma lasat motorul, asa ca am vandut-o de piese pe 100 de euro.
    Locuiesc cu prietena mea care are grija de mine, ea are carnet...
    Ma puteti indruma ce sa fac? unde sa mai incerc? sunt dispusa sa cumpar o masina si sa dau lunar un pret fix din pensie lunar..

    Oare la persoanele cu Handicap chiar nu se ma ia in seama nici un drept?

    Va multumesc anticipat. Multa Sanatate tuturor.

  • #2
    buna,
    pensia "de boala" nu este acceptata ca si venit eligibil pentru credite. Singura ta solutie este sa rogi o ruda/prieten apropiat sa faca credit pentru tine. Ar mai fii solutia sa preiei un leasing dar nu stiu cat de convenabil ar fii pentru tine, deoarece ar venii rata lunara destul de mare.
    mult succes!

    ps.daca mai ai nelamuriri legate de credite-banci imi poti da un pm si te ajut cu cea mai mare placere.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Yrman, multumesc de reply. Intradevar, acelasi raspuns l-am primit si de la banci referitor la venitul meu lunar. In legatura cu rugatul de altcineva, din pacate nu am la cine... eu am fugit de acasa acum 2 ani, din Hunedoara si m-am mutat la o Sibiu cu o prietena care are grija de mine, ea insa, la randul ei are credit si probleme cu bancile.
      pentru cei care vor sa afle mai multe despre povestea mea pot lasa un link dintr-un ziar local de aici din Sibiu, unde mi-a fost publicata povestea acum 2 ani.



      imi cer scuze daca este considerat spam.

      totodata mai astept si alte sfaturi...eu una nu mai stiu la ce usa sa bat. saptamana trecuta am fost la Bucuresti la OTV si timp de 20 de ore am stat in fata sediului OTV si nu m-a bagat nimeni in seama, m-am dus acolo chematala telefon de DD si de Tudor Barbu, iar cand am ajuns acolo m-am socat de comportamentul tuturor din trust fata de oameni, D-ul DD a iesit din studio la 5.30 dimineata si sa dus direct la masina, iar cand am incercat sa il opresc sa stam de vorba, a spus ca " data viitoare" ca nu mai are timp.
      Last edited by Seba; 3 August 2010, 19:28.

      Comment


      • #4
        Poti incerca la Peugeot, pentru ca ei au finantare pentru orice tip de venit: "My deal". Cel putin asa se lauda.
        The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google