Logan 1.4 sau Renault Laguna 1

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan 1.4 sau Renault Laguna 1

    asi dori si eu o parere se merita un schimb de logan cu un renault laguna rog niste pareri care sunteti mai avizati .Multumesc

  • #2
    Da si tu mai multe detalii referitoare la renault gen motorizare,an de fabricatie daca vrei o parere!

    Comment


    • #3
      renaultu e benzinar euro 2 capacitatea cilindrica nu o stiu
      loganul benzinar euro 3

      mentionez ca e din 1999 renaultu
      Last edited by ROMIKANU; 2 August 2010, 22:08. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #4
        cu renault laguna 1 pe benzina nu prea se merita
        ala de 1.6 are prea mic motorul si ala de 2.0 are consumul si taxele prea mari
        cel mai bun e 1,9dci, am avut renaulturi 5 si stiu ce vorbesc.
        Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

        Comment


        • #5
          multumesc mult vyp75

          Comment


          • #6
            Originally posted by ROMIKANU View Post
            renaultu e benzinar euro 2 capacitatea cilindrica nu o stiu
            loganul benzinar euro 3

            mentionez ca e din 1999 renaultu
            Si Loganu din ce an?
            sigpic

            Comment


            • #7
              sa fiu off: se scrie "sau" ( in titlu ). nu-s carcotas, sunt roman si trebuie sa scriem romaneste!!

              on: eu zic sa ramai pe logan. intretinere plus vechimea isi spune cuvantul.

              ps: loganul cred ca e inainte de 2007 , din cate vad in avatar, are capace gen sinaia cred
              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

              Comment


              • #8
                Originally posted by ROMIKANU View Post
                asi dori si eu o parere se merita un schimb de logan cu un renault laguna rog niste pareri care sunteti mai avizati .Multumesc
                Ieu sunt mai h'avizat sa zic asa, ia renaultu' ca e mai bun... pentru tine!

                Comment


                • #9
                  Eu nu m-as uita la o masina veche de 11 ani, si pe deasupra Renault Laguna. Astea au probleme suficient de mari.
                  Cate mai vezi pe strada mergand?

                  Comment


                  • #10
                    cred ca raman la logan si va multumesc tuturor ptr. sfaturi

                    Comment


                    • #11
                      Am un Laguna 1.6 din '99 la munca, se apropie de 1 milion de km, nu s-a schimbat nimic la motor sau la cutia de viteze, cred ca pe 760.000 de km se reseteaza kilometrajul daca imi aduc bine aminte. A circulat zi si noapte fara probleme si nu consuma exagerat, acum papa ceva ulei dar nu mult. Masina face cam 10.000 de km pe luna.
                      Mai zice careva ca e masina rea?
                      Atat ca e cam veche, dar tinuta de drum e excelenta si nu e in nici un caz submotorizata, fuge bine. Si pe strada vezi multe mergand in Vest. Las' ca-i mai bine la noi cu strazile pline toate de troace de Golf 3 luate cu 500 de euro din cimitirele de masini din Germanica.
                      Oricum ar fi, Laguna chiar a fost si e o masina buna, proiectata profesionist, nu una desenata pe servetel la o pauza de cafea.(cum e Vectra)
                      In afara de vechimea Lagunei, piesele sunt cam la fel de scumpe, dar avantaj fata de Logan cam la orice.
                      Last edited by mr.K; 3 August 2010, 10:23.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google