Cumse Scot Protectiile Laterale?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cumse Scot Protectiile Laterale?

    salut tuturor, dupa cum este si titlul as vrea sa stiu cum se scot protectiile laterale de pe usi, vreau sa le vopsesc culoarea caroseriei, trebuie sa scot panourile din interior?manerele tot din interior se scot?si pe ele vreau sa le vopsesc...mersi.numai bine

  • #2
    bandourile laterale sunt prinse in suruburi pe interiorul usii: nu este nevoie de dat fata de usa jos ! sper sa gaseasca cineva niste poze cu printerile. ( sunt f usor de demontat )
    sigpic

    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

    Comment


    • #3
      a....si inca ceva....logo'uri din spate "logan by renault si "1.4mpi" si semnu "dacia" cum sunt prinse de portbagaj???sunt lipite sau au ceva gauri??ca as vrea sa se dau si pe ele jos...

      Comment


      • #4
        sunt prinse cu 2 clipsuri fiecare si dubluadeziv ... deci o sa ramana 2 gauri la sigle si 3 la emblema dacia, o sa trebuiasca acoperit cu sudura sau kit de fibra, kit de tala si pregatit pt vopsit

        bandourile laterale sunt prinse fiecare cu 5 braduri si 1 surub .. daca deschizi usa, o sa vezi mai jos de yala un surub de 10, cum te uiti la usa din fata, in dreapta, respectiv stanga pt usile spate; desfa-l ... o parte a bandoului o sa se desprinda de portiera, trage drept de ele, desfacut cate un bradut odata
        Last edited by DeLuXe; 26 August 2010, 16:58.
        sigpicMy ride

        Comment


        • #5
          mersi mult!

          Comment


          • #6
            si manerele de la usi cum se dau jos? as vrea si eu sa le vopsesc in culoarea caroseriei ce ziceti sa apelez la o vopsitorie sau pot incerca eu singur cu vopsea spray a mai incercat cineva ce i-a iesit?

            Comment


            • #7
              nu a dat nimeni manerele de la usi jos??

              Comment


              • #8
                ca sa dai manerele jos trebuie sa dai fata de usa jos (geamul sa fie sus), ai doua suruburi de prindere si o tija care trebuie declipsata, si ca sfat nu incerca cu spray ca o sa se duca vopseaua si muncesti degeaba

                Comment


                • #9
                  manerele se pot vopsi si pe masina direct . Putina chinuiala la izolat...si asta e
                  sigpic

                  Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                  Comment


                  • #10
                    Salut. din experienta nu recomand sa vopsiti cu sprei nimic pe masina.Asta daca vreti sa tina ceva.Daca aveti norocul sa stiti sa il aplicati o sa dati de belea cu decolorarea lui in timp.Pentru minere mai bine cumperi gata facute in culoarea masinii(eu asa am facut si nu e nici o diferenta de calitate fata de original).
                    sigpicPasionat de MCV si natura

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google