Se Poate Da Kilometrajul Inapoi?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se Poate Da Kilometrajul Inapoi?

    am un logan luat la SH si nu stiu daca are kilometrajul dat inapoi. cand l-am luat l-am pus pe tester. tipul de acolo a zis ca nu ar fi, dar nu stiu daca -s auitat sau nu. aveti idee cum as putea afla? am schimbat placute pe fata, mai aveau 7-8 mm, iar cauciucurile KOrmoran, le-am pus de pe fata pe spate. cam atat sunt indicii.
    Ce noroc nemaipomenit ca roata a fost inventata inaintea automobilului ; in caz contrar , iti dai seama ce scartaituri am fi avut de suportat.

  • #2
    Ai carte de service la ea?Are stampilele dealerilor?Cati km are acum?
    sigpic

    Comment


    • #3
      se poate fara probleme da kilometrajul inapoi . se dau la bmw sau wv care au si in cheie memorie
      sigpic #

      Comment


      • #4
        imi imaginez ca se poate da. nu, nu am carte service la ea. cica din greseala. teapa mea. aveti vreo idee cum aflu cati km reali are?

        unii zic ca nu ar putea da km inapoi cica doar daca ar schimba bordul, dar ca oricare calc poate sa reseteze calc de bord. am vazut si eu softurile de logan si sunt tare simple. se poate umbla lejer pe el
        Last edited by scriosteanuc; 15 September 2010, 23:48. Reason: Automerged Doublepost
        Ce noroc nemaipomenit ca roata a fost inventata inaintea automobilului ; in caz contrar , iti dai seama ce scartaituri am fi avut de suportat.

        Comment


        • #5
          uite , ti`ai raspuns chiar singur la intrebare

          Comment


          • #6
            pai chiar conteaza cati are ?

            iti zic eu ca o diferenta de 100.000 km in bord o vezi cu ochiul liber dupa uzura. pt 20-50.000 nu se complica nimeni sa dea kilometraju peste cap. nu-i ca la alea de afara care au mers pe autostrazi si au toate 100.000 in bord. acolo e greu sa-ti dai seama daca au 100-200-300 etc
            parerea mea e ca cel mai mult la un logan conteaza daca a fost botit (si ce si cum a fost schimbat )
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • #7
              Cert se poate da kilometrajul inapoi la Logan. Stiu si persoane care se ocupa cu asa ceva.
              Starea placutelor de frana si a cauciucurilor nu-i un indiciu clar. Mai ales placutele. Uneori si discurile se consuma in 30-40000 depinde de modul de sofat.
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • #8
                am avut multe discutii pe tema asta cu mulete persoane. roata de rezerva nou nouta din fabrica, pana si cricul era nou si neumblat la el. cauciucurile sin fabrica, placutle le-am schimbat eu la 24.000 km de forma, mai mergeau, doar ce trecusera de martorul de uzura. am fost cu ea cand am luat-o la service sa se uite un mecanic. a zis ca nu-i umblata cu ea, urcat pe elevator si pus tester pe ea. singura problema care ia aparut a fost la doua bujii, spalase tipul motorul si intrase putina apa acolo. in rest multutmit 100%. am facut si off-road cu loganul pe la pestera dambovicioara.

                am sa ma mai interesez pe la taximetristi sa vad toate smecheriile cum se poate da kilometraj inapoi
                Last edited by scriosteanuc; 16 September 2010, 14:48. Reason: Automerged Doublepost
                Ce noroc nemaipomenit ca roata a fost inventata inaintea automobilului ; in caz contrar , iti dai seama ce scartaituri am fi avut de suportat.

                Comment


                • #9
                  da` dece? daca esti multumit de ea? dece o cauti de `probleme`?

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Daca rezerva are acelasi dot ca si anvelopele de pe masina e un semn bun, adica kormoranele alea mai mult de 50000 km nu prea duc.Iar 50.000 km rulati pentru motorul de 1.4 sunt aproape nesemnificativi.

                    Comment


                    • #11
                      pai si 50 de mii KM pe alt motor sunt mai semnificativi?

                      Comment


                      • #12
                        da. la 50000 segmentezi matizu ! si-i schimbi is ambreiajul ...
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • #13
                          folositi si voi functia Cauta in acest Thread, s-a rasdiscutat acest subiect. da, se poate da inapoi si chiar foarte usor.
                          Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google