Logan obligatoriu euro 5

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan obligatoriu euro 5

    Salut asteptam un logan preferance diesel 1.5dci 70 CP EURO4. M-a sunat dealerul acum cateva minute si mi-a zis ca nu poate sa-mi livreze masina ptr ca ii obliga sa vanda euro5. OPTIUNI : imi da banii inapoi sau imi iau 1.2MPI EURO5. Este adevarata chestia asta? sau doar ca sa-si vanda stocul.
    Astept pareri cat mai repede ca vreau intro ora sa merg sa vorbesc cu dealerul.
    Atta boy!

  • #2
    Mergi la alt dealer...dar nu vad locatia ta...
    sigpic

    Comment


    • #3
      Originally posted by valeriuciprian View Post
      Mergi la alt dealer...dar nu vad locatia ta...
      Sibiu, Emilian
      Sau sa iau o masina care sa zic, sa fi fost produsa acum cateva luni si sa fi stat in stoc? sau nici asa nu vor sa-mi dea

      Alt dealer in ce sens? Citroen? VW? sau alt dealer de dacia dar in Medias, sa zic?
      Last edited by littlefox; 20 October 2010, 13:45. Reason: Automerged Doublepost
      Atta boy!

      Comment


      • #4
        Alt dealer dacia, logic. In Sibiu nu-i decat unul?

        Comment


        • #5
          nu cred ca are interes sa vanda 1,2 pentru ca este euro 5 deci mai nou decat un euro 4,euro 4 de care ei trebuie sa "scape".....nu te grabi,pune in balanta,daca nu ma insel la euro 4 ai taxa de poluare pe care trebuie sa o platesti...eu iti recomand sa suni la un alt dealer DACIA(nu stiu daca gasesti logan la citroen,sau VW),atat din sibiu cat si din alt oras..bafta!

          Comment


          • #6
            Deci atata timp cat initial ai putut sa comanzi un DCI inseamna ca probabil au ei vre-o smecherie cu 1.2 16v care este o lesinatura de masina.
            sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

            Comment


            • #7
              Daca deja a fost comandata si platita nu cred ca au cum sa nu o fabrice cei de la Dacia. Daca a fost platita in rate daca nu ma insel ti s-a dat pe factura o serie de sasiu, deci masina aia trebuie livrata, nu alta.
              Suna la dacia la vocea clientului si intreaba-i de masina ta, daca stii seria de pe sasiu.

              Comment


              • #8
                din cate stiu eu doar de la inceputul anului 2011 sunt obligati sa echipeze masinile exclusiv cu motorizari euro5, deci teoretic ar cam trebui sa iti livreze masina, dar ia in vedere si taxa de inmatriculare care la euro5 este inexistenta si automat pretul de vanzare cand o sa vrei sa scapi de ea peste cv ani euro4 vs euro5; acum parerea mea nu renunta la diesel in favoarea motorizariii de 1.2mpi; in caz ca o sa te hotarasti pentru un 1.2 du-te inainte la test drive sa nu iti para rau pe urma ca nu ai stiut cum se comporta motorul, deci nu te grabii chiar daca abia astepti sa iti soseasca masina!

                Comment


                • #9
                  Am fost la Dacia am vazut ca multi au incheiat contract pe 1.2mpi. Am comandat-o pe acest motor. Sa vedem cum se comporta.
                  Atta boy!

                  Comment


                  • #10
                    Deci ai dat 1,5 pe 1,2 din cauza faptului ca ceilalti asa au facut?
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Am dat ptr ca voiam neaparat masina si ptr ca am tichete rabla. Acuma asta este. M-a luat si la drivetest. Impresii: nu stiu ptr ca sunt incepator. Cu ocazia asta am lasat preferance-ul si am luat laureate.
                      Last edited by littlefox; 20 October 2010, 19:55.
                      Atta boy!

                      Comment


                      • #12
                        Pai inseamna ca ai beneficiat si de promotia de la dacia si ai luat masina la 5300 euro.

                        Comment


                        • #13
                          ce beneficiat "si de"?
                          Atta boy!

                          Comment


                          • #14
                            Intra pe site-ul dacia si la ramura oferte, intra pe promotii autovehicule .Acolo e logan laureate 1.2 16v redus de la 8500 la 8100 euro, in limita stocului disponibil.Dar s-ar putea ca acestea sa aiba motor cu norma de poluare euro 4. http://www.dacia.ro/oferte-speciale/...r-article.html

                            Comment


                            • #15
                              Deci, cum ai dedus ca multi isi iau asemenea motoare (1,2), era coada??...

                              Felicitari pentru noua achizitie, km fara probleme, dar sincer mai bine ramaneai la optiunea initiala.
                              Just Hold Onnnnnn....

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google