Vopsire Jante

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vopsire Jante

    salut lume...cine stie unde se pot vopsi jante,da la preturi mai acceptabile?si sa nu fie bataie de joc

  • #2
    Azi din lipsa de ocupatie am vopsit doua jante, iese bine daca ai grija

    Un tub spray negru mat (Nigrin am luat), smirglu ce am gasit prin casa.
    Spalata bine, smirgluita nu foarte tare, asa cat sa o zgarii toata, suflata cu aer (aspirator...), stearsa cu carpa cu diluant si dat cam trei straturi (3-4 min intre ele, a fost cald).
    Attached Files

    Comment


    • #3
      arata bine....
      My ride

      Comment


      • #4
        sau la cineva cu pistolul .. costa vre-o 150 lei sablarea si 100 vopsitul la cuptor ... nu electrosatic

        Comment


        • #5
          Merg facute si acasa, cu putina rabdare, indemanare si timp se fac foarte bine, cum le-a facut si colegul. Cred ca e mult mai bine decat 200-300 lei.
          Am facut si eu 4 de tabla acu vreo saptamana, smirgheluite, curatate bine, vopsea neagra la spray + lac aceeasi firma.
          Rezultatul final o sa-l vad dupa 4 luni de iarna.
          Ceea ce n-a avut loc niciodată, poate avea loc mâine.
          sigpic

          Comment


          • #6
            Nu stiu cum sunt vopsite din fabrica, cert e ca sunt jalnic vopsite, stratul de vopsa e foarte subtire, se observa asta cand freci cu smirghelu.
            Ale mele mai arata cum arata, dar am vazut la alti colegi mult mai nasoale/ruginite jantele originale.

            Pt 18 lei cat am dat pe tubu de spray, nu cred ca e mare pierdere daca vor arata bine doar pe sezonul cald )

            Comment


            • #7
              varane, vezi ca in freidorf pe linia lui 3, imediat dupa pod pe dreapta e un service. Acolo lucreaza super-bine si ieftin.

              Comment


              • #8
                Salut baieti.Astazi pe frig, ca nu mai am timp in alte zile, si asa s-a anuntat firg si mai tare... am vopsit si eu niste jante de tabla, 2 la numar.
                Acum 2 zile, le-am dat cu smirgher mai gros, apoi cu diluant, si astazi m-am apucat de dat cu un spray negru mat made in usa(10lei)

                Am dat, dar pe una din jenti si mai ca si pe a 2-a, in unele locuri vopseaua neagra se prelingea, si distanta de aplicare a fost una maririca. 20cm.
                Pe una din jante a fost inainte o alta vopsea gri.

                Care sa fie cauza?
                Nu pe toata janta am problema asta, dar am cateva puncte, gri, unde vopseaua neagra nu dorea sa stea.

                Sa fie de la frig, sau ca nu am dat si cu smirgher fin pt apa?

                Comment


                • #9
                  posibil de la frig...Si eu am incercat azi iarna sa vopsesc pleoapele si se intampla exact la fel... le-am smirgheluit cu ceva fin, am dat primer(kober) am lasat sa se usuce apoi am dat vopseaua, dar nu prindea...pur si simplu aluneca pe pleoapa ca apa... + ca au icneput sa se topeasca pleoapele
                  MY CLA

                  Comment


                  • #10
                    Sa-si bage piciorul Kober in produsele lor. Si eu am avut o gramada de probleme cu primer plastic de la ei..din cauza lui se topeste Am rezolvat treaba repede: am luat primer plastic de la SINTO ... alta viata !!

                    Comment


                    • #11
                      mi-am dat seama ca el.e.de.vina...plus frigul... am cumparat kober ca m-am gandit ca e mai bun decat celelalte...e de doi bani...
                      MY CLA

                      Comment


                      • #12
                        Asa am zis si eu cand l-am cumparat Acuma sunt acasa, dar fac poza maine sa vezi ce am luat pt plastic.. e super, nu am mai avut probleme cu el.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google