Unde Gasesc Becuri Cu Filament Ptr Consola?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Unde Gasesc Becuri Cu Filament Ptr Consola?

    Salutare! Dupa cum spune si titlul, as dori sa aflu de unde as putea procura beculetele acelea mici cu filament de la butoanele consolei. Am incercat la cateva magazine in Targu Mures si nu am gasit. Daca ma poate ajuta cineva ii multumesc anticipat.
    Ambition 1.6, verde 'ca cameleonu', MS11AKDeaua

  • #2
    salut te referi la butoanele pt geamuri sau pt climatizare?

    Comment


    • #3
      Ma refer la becurile din butoane (geamuri, blocare usi). Sau macar leduri smd daca as gasi in Mures, tot ar fi ceva. Chestia e ca pana acum nu m-au interesat modificarile si nu cunosc magazinele din Mures.
      Ambition 1.6, verde 'ca cameleonu', MS11AKDeaua

      Comment


      • #4
        becuri nu cred k o sa gasesti prea usor, dar cu leduri smd te pot ajuta eu!

        Comment


        • #5
          Leduri smd gasesti la spectra (vizavi de poli 2), sau pe strada lapusnei.
          I HAVE A !sigpic
          fara linkuri externe in semnatura

          Comment


          • #6
            Ok baieti. Merci mult ptr informatii. Am batut tot orasul dupa becurile alea si nu am gasit decat vanzatori fara experienta care ridicau din umeri (deh, asa-i la noi). Unul chiar mi-a pus in brate un bec de plafoniera si jura ca o sa se potriveasca la butoanele consolei Prin urmare am abandonat ideea de a inlocui si voi merge pe modificat urmand indrumarea lui X@by. Va multumesc inca o data. Threadul se poate inchide.
            Ambition 1.6, verde 'ca cameleonu', MS11AKDeaua

            Comment


            • #7
              Eu la climatizare nu am becuri ,am doar pe butoanele geamurilor . E posibil sa fie un defect din fabrica ca nu am avut de cand am cumparat-o ,respectiv 2006 octombrie .

              Comment


              • #8
                si atunci nu-ti ilumineaza la climatizare? Inseamna ca ori nu este pus bec ori este ars.
                I HAVE A !sigpic
                fara linkuri externe in semnatura

                Comment


                • #9
                  Originally posted by X@by View Post
                  si atunci nu-ti ilumineaza la climatizare? Inseamna ca ori nu este pus bec ori este ars.
                  Nu a fost iluminata climatizarea niciodata la mine . Am crezut ca asa e fabricata . E foarte naspa noaptea .

                  Comment


                  • #10
                    Interesant. Atunci pune un bec in locul i care lipseste. Ai tutorial AICI
                    I HAVE A !sigpic
                    fara linkuri externe in semnatura

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google