Jante Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jante Logan

    salutare m-ar interesa cam cat ar costa un set de jante pt logan echipat cu 185 65 15.

  • #2
    noi - undeva la 250-300 de euro
    sh originale dacia - 600-800 de lei

    PS : Jante de "dacia" sau alt tip?

    Comment


    • #3
      ce jante te intereseaza din aliaj sau din tabla? salutare

      Comment


      • #4
        Daca e vorba de jante de aliaj un set incepe de la 1000 lei si pana cat esti dispus sa dai... in medie ceva bun sunt de la aproximativ 1300 , cauta pe net jante pe 6,5J x15 prindere 4x100 si o sa vezi o gramada de modele...

        Comment


        • #5
          m-ar interesa jante de otel
          chiar si la mana 2

          Comment


          • #6
            jantele de otel le gasesti la 50 de lei bucata(sh)

            iar noi undeva la 100-120

            Comment


            • #7
              125 lei,noi facute sub licenta la conex (iasi) si cele facute de dacia sunt 150 lei.Am cumparat eu saptamina asta din cele la 125 dar baiatul de la vucanizare a spus ca am avut noroc ca cele luate de mine nu sunt rele si ca el ma sfatuia daca era sa iau din cele facute de fabrica dacia ca sunt mai bune.A intilnit din cele sub licenta care el nu ar fi pus pe masina.adica din material slab care sde indoiau repede si care nu erau circulare din fabricatie si nu reusea sa le echilibreze.

              Comment


              • #8
                la un dealer dacia am intrebat si eu si costa 160 lei bucata cele originale

                Comment


                • #9
                  Eu am fost azi in targ la vitan (Bucuresti) si am gasit niste preturi la jenti noi , sh si anvelope noi de te sperii.
                  1 janta noua intre 120-210 Ron - de la chinezeasca la "origine"(poate or fi originale)
                  2 jenti sh (cerea unu pe ele) - 300 Ron (150 Ron buc) - asta cica sa ma grabesc ca se dau repede. In gandul meu "sa mori tu!".
                  Anvelopele noi - barum polaris 2 la 250Ron, fulda montero 3 - 270-290Ron
                  Motrio 200-220 Ron - cand la Dacia e 175Ron.
                  Brigestone LM32 parca - 330 Ron si in carrefour e 299 Ron.
                  ....

                  In tot targul erau 2-3 care aveau preturi acceptabile.

                  Nu mai calc pe acolo, ca sunt niste hoti ordinari care vand tot felul de rahaturi de "orgine" si nu numai, la preturi mai ceva ca "hotii" din reprezentanta... Sa fie sanatosi, dar de tepari sunt satul.

                  Comment


                  • #10
                    Duminica e cea mai buna zi de mers in targ la Vitan, o sa vezi ca sunt alte preturi la multe lucruri...
                    Just Hold Onnnnnn....

                    Comment


                    • #11
                      si eu sunt interesat de cumpararea a 4 jante.... incearca la dezmembrari la manisi lovite frontal si iei jantele din spate ( nu da mai mult de 50 ron per/buc )

                      acum in targ preturile sunt marite din cauza anvelopelor de iarna ce se doreau a fi obligatorii si probabil comercianti nu au aflat ca legea este impus pt anul viitor!

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Loganu View Post
                        jantele de otel le gasesti la 50 de lei bucata(sh)

                        iar noi undeva la 100-120
                        de unde anume dar sa fie de logan originale
                        nu chinezaresti eu sunt interesat sa-mi cumpar

                        Comment


                        • #13
                          Jantele otel de logan SH (originale) au pretul cuprins intre 80-100 lei bucata in cel mai FERICIT CAZ. Nu mai aberati cu preturi de 50 lei bucata!!! Sau daca tot dati asemenea pret, spuneti si locul de unde pot fi luate. La dezmembrari pe o amarata de janta de solenza iti arunca un pret de 100 lei.
                          sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by florin.fanatik View Post
                            Jantele otel de logan SH (originale) au pretul cuprins intre 80-100 lei bucata in cel mai FERICIT CAZ. Nu mai aberati cu preturi de 50 lei bucata!!! Sau daca tot dati asemenea pret, spuneti si locul de unde pot fi luate. La dezmembrari pe o amarata de janta de solenza iti arunca un pret de 100 lei.


                            ai dreptate onorabile......am cautat si nu am gasit cu 50 ron nimic pe guagal ....si decat sa dai 100 ron pe ea sh mai bine dai 140 ron si este NOUA made in RO nu china !!!


                            Comment


                            • #15
                              Mi-a mai scris unu azi pe threadul meu de vanzare ca a cumparat 4 jenti de tabla originale aproape noi cu 200 de lei,si sa ma contrazica el pe mine cand eu am scris ca un set nou original plus un set de capace originale tinde spre 700-800 de lei

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google