Reparatie Pete Rugina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Reparatie Pete Rugina

    Salut. La loganelul meu, am vreo 3 pete de rugina pe plafon, ma rog, si inca cateva pe portiere (dar foarte mici), insa cele 3 pete de rugina de pe plafon sunt destul de maricele. Garantie as mai avea la caroserie, dar am o presimtire ca nu rezolv nimic cu cei de la Dacia...si as vrea sa repar cele 3 pete de pe plafon (ca alea de pe usa nu are rost,sunt ffff mici, insa eu nu stiu cum, si nici nu vreau sa ma duc la service la Dacia, ca la aia costa o galagie de bani, si nu are rost sa vopseasca toata piesa pt 3 puncte. Stiti cumva pe cineva care s-ar pricepe la asa ceva, din Bucuresti,si care sa faca treaba buna? Mentionez ca masina este alba,si este fabricata in 2007 iar petele sunt destul de maricele....astept sfaturi. Tnks
    Logan Ambition 1.6 8V

  • #2
    De vopsit , vopsesti tot plafonul ca altfel o sa se vada urat
    Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

    Comment


    • #3
      da..si a mea e tot alba si din 2007 si tot asa puncte de rugina pe usi si pe plafon..a fost un lot prost cred..se vopseste tot panoul..io zic sa stai linistit
      sigpic

      Comment


      • #4
        george pot sa iti spun ca lucrez la DACIA , cum iti e soarta sa o prinzi . La dacia se lucreaza sch 1 , 2 si 3 .. schimbul 3 este de la ora 23:00 pana la 7:00 deci iti dai si tu seama cat de bune sunt masiniile la ora aia si cum ies ele pe banda asa urgent
        A mea e tot din 2007 si pot sa spun ca nu prezinta pata de rugina , probabil am fost mai norocos
        STOP ACCIDENTELOR!!!sigpicviata are prioritate

        Comment


        • #5
          eu am vrut alba, da e problematica culoarea...asa e, e si la noroc, da isi face treaba si cateva puncte de rugina nu merita investitia...daca ai casco sau bani, atunci vorbim de altceva ) oricum asa panicat precum colegu eram si eu cand le am descoperit prima data..da te obisnuiesti
          sigpic

          Comment


          • #6
            parerea mea daca o ai in garantie dute si iate cu ei , nu are rost sa o faci pe banii tai atata timp cat o ai in garantie . Dar iate cu ei in gura pentru ca asa a patit un prieten de-al meu . S-a dus la servis sa constate de ce sunt pete de rugina pe ea si aia i-au spus ca a taiat cu flexu langa masina, cu alte cuvinte nu e vina lor . Tu dute la garantie si fi tare ca este obligatia lor , daca nu sunt de acord poti sa suni la vocea clientului si sa iti spui problema si ca nu esti bagat in seama de servisurile autorizate . Atunci deja se schimba problema . Numai bine si succes
            STOP ACCIDENTELOR!!!sigpicviata are prioritate

            Comment


            • #7
              Originally posted by adyta View Post
              De vopsit , vopsesti tot plafonul ca altfel o sa se vada urat
              N-are nimic, poate sa se vada mai urat, decat cu rugina, mai bine putina diferenta de culoare, mai ales ca masina este alba, si nu cred ca o sa fie o asa mare diferenta.....dar eu intrebam daca stiti pe cineva care face asa ceva, si se pricepe, ca sa nu ma mai prinda iarna asta cu petele astea de rugina pe plafon

              Originally posted by 50 RRY View Post
              parerea mea daca o ai in garantie dute si iate cu ei , nu are rost sa o faci pe banii tai atata timp cat o ai in garantie . Dar iate cu ei in gura pentru ca asa a patit un prieten de-al meu . S-a dus la servis sa constate de ce sunt pete de rugina pe ea si aia i-au spus ca a taiat cu flexu langa masina, cu alte cuvinte nu e vina lor . Tu dute la garantie si fi tare ca este obligatia lor , daca nu sunt de acord poti sa suni la vocea clientului si sa iti spui problema si ca nu esti bagat in seama de servisurile autorizate . Atunci deja se schimba problema . Numai bine si succes
              Alea de pe plafon, (cel putin unul din punctele d rugina), este datorita faptului ca a cazut ceva pe el, a sarit vopseaua si a ruginit, deci nu prea face obiectul garantiei. Celelalte pete da, insa sunt ffff mici.

              Originally posted by - Geo - View Post
              eu am vrut alba, da e problematica culoarea...asa e, e si la noroc, da isi face treaba si cateva puncte de rugina nu merita investitia...daca ai casco sau bani, atunci vorbim de altceva ) oricum asa panicat precum colegu eram si eu cand le am descoperit prima data..da te obisnuiesti
              Sunt destul de mari petele, alea de pe plafon, cel putin una din ele, parca a si inceput sa manance din tabla, parca nu as vrea sa inceapa sa imi ploua prin masina, plus ca se vede urat....
              Last edited by blanarucristi; 15 November 2010, 10:37. Reason: Automerged Doublepost
              Logan Ambition 1.6 8V

              Comment


              • #8
                sfatul meu e sa faci treaba odata si bine nu treaba de mantuiala si apoi sa revi s-o faci din nou in cateva luni! dute la cineva care stie despre ce este vorba si o sa afli ce este mai bine de facut in cazul tau! lucrez in domeniu si daca este doar rugina superficiala se poate curata chit (daca este cazul)grund apoi vopsea si in final lac,de vopsit se vopseste tot plafonul nu cred ca veri sa mergi apoi cu masina si sa vezi difereta de culoare intre caroserie si petele despre care spui arata naspa dupa parerea mea. Nu este de speriat o asemenea lucrare nu costa foarte mult te costa pana in 300ron manopera +-(+materiale) ,iar de acele pete mici se vor transforma in unele mari in viitorul apropiat e bine sa le faci si pe acelea!

                Comment


                • #9
                  totusi, cred ca de 2 ani a rezolvat problema.
                  Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                  Comment


                  • #10
                    Te inseli. A uitat de acest topic si a mai deschis unul; inca mai asteapta pareri. In acest ritm, daca nu-i plac sfaturile, peste ceva timp vom avea alt topic, daca nu vinde masina intre timp.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • #11
                      Insista asupra petelor de rugina cu niste ceara de masina pasta periodic si macar nu o sa se mai extinda.

                      Comment


                      • #12

                        Din 2 in 2 ani iar rezolva petele de pe cupola. Daca dupa 2 ani nu ploua inca in masina, las-o asa.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google