Reconditionare Faruri Street Storm !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Reconditionare Faruri Street Storm !

    Tocmai am achizitionat un set faruri Street Storm pentru logan...angelul e ars deci trebuie schimbate ledurile...si vreau sa le fac negre ca sunt argintii...a desfacut careva farurile astea?? stiti ce leduri imi trebuiesc?? oricum caut ceva alb ice could.....pls ceva idei sau indrumari...tks

  • #2
    de desfacut stiu ca s-au mai desfacut faruri dastea
    ai nevoie de un pistol cu aer cald si o surubelnita mare si muuult rabdare

    Comment


    • #3
      nu ai nevoie de pistol din cate stiu ! ... se desfac usor astea ! Cele de origine, se desfac greu ! bafta
      Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

      Comment


      • #4
        Salut !
        si eu am problema asta, numai ca eu le.am luat de noi si au inceput sa se arda din leduri cu timpul, si acum la fel ca tine vreau sa le desfac sa le schimb ledurile si sa le vopsesc, numai ca nu prea am habar ce si cum
        daca mai afli ceva contacteaza.ma si pe mine pe mess pe id nicusor.radu87 sau oricine altcineva ne poate ajuta
        sigpic

        Comment


        • #5
          vorbiti cu nenea Jock3ru` si cu altii care au mai facut lucru` asta

          Comment


          • #6
            Pai daia am si deschis un thread sa ne ajute cine stie.. Tks..mai interesat sunt ce fel de leduri sa comand..ca de desfacut ma descurc..

            Comment


            • #7
              ia legatura si cu dragman ...te ajuta cu orice sfat in domeniu asta..e super de treaba

              Comment


              • #8
                se desfac super greu , stiu ca le-a desfacut dragman pe ale mele.daca ai un pistol cu aer cald si o surubelnita mai lata si putina rabdare eu zic ca le desfaci

                Comment


                • #9
                  trebuie multa rabdare. Eu n-am folosit aer cald , ci doar 2 surubelnite mici dar cu capetele late. Luat usor usor..de la un capat in altul. Apoi am smirgheluit cromul acela cu smirghel de 1000 apoi de 2000 , am degresat si-am dat apoi cu vopsea. Au 2 ani de cand sunt facute si acum sunt impecabile. Ptr leduri vezi ce zice Dragman ori Dsign , ori Unic ..
                  sigpic

                  Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                  Comment


                  • #10
                    Tks...dupa ce aflu vin cu un tutorial detaliat..cu poze cu tot!

                    Comment


                    • #11
                      Thejock3r sa nu-mi spui ca metoda de mai sus ,ai folosito pe farurile stock,ca ma dau cu capetele de pereti.
                      Eu am stricat un set folosind si pistol cu aer cald si cu mama surubelnitelor si n-a iesit nika

                      Comment


                      • #12
                        nu gasesc nici un motiv sa te apuci de desfacut farurile stock...maine revin cu poze si detalii despre lucrare

                        Comment


                        • #13
                          Te rog frumos daca desfaci farurile sa-mi spui si mie ce diametru interior si exterior au inelele de la angel.
                          Multumesc anticipat.
                          sigpicFast&Furious
                          Team CSR
                          Logan Club CLUJ

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by DadySinaia View Post
                            nu gasesc nici un motiv sa te apuci de desfacut farurile stock...maine revin cu poze si detalii despre lucrare
                            e un motiv foarte bun : sa-i montezi lupe

                            Comment


                            • #15
                              Am renuntat dupa juma de ora de chin sa desfac farurile astea...sincer nu credeam ca e asa de greu dar...asta e ma multumesc cu ele crom decat negre..eu vroiam negre dar..poate la vara...sunt lipite extraordinar de bine, nici nu ma mir ca nu se aburesc sau chestii dastea...am schimbat doar ledurile care au 3mm...dar merg si de 5 din cate am vazut..chiar recomand pentru o iluminare mai buna..

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google