Montare Insonorizant Tablier

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Montare Insonorizant Tablier

    Salut,
    Am un logan laureate plus 2006 benzina 1.4 mpi, mi-am cumparat de la dezmembrari o mocheta insonorizanta capota si o mocheta insonorizant tablier. Am gasit cam greu agrafele de prindere a mochetelor. Prin Constanta nu prea se gasesc. Mocheta pentru capota am prins-o usor, dar cea dintre motor si habitaclu e cam dificil din cauza abs-ului si a conductelor de aer conditionat. A mai facut cineva operatiunea? Poate sa ma ajutati cu niste pasi de montare?
    Merci!

  • #2
    Am facut eu treaba, dar aveam juma' de motor dat jos si era loc acolo.
    Oricum pe langa spatiu, o sai ai ceva probleme daca masina e d'aia "clasica" facuta pana in colectia 2 ca nu ai toate suruburile alea de prindere, mai ales ala jos pe lonjeron unde conteaza cel mai mult, ca daca il pui doar sa fie acolo n-ai facut nimic.
    Oricum nu e cine stie ce cu insonorizantul ala...mai bine tragi cateva straturi de aluband si/sau ceva vopsea cauciucata (sau teroson) si aia e...faci si in interior pe la pedale acelasi lucru si obti rezultat mai bun.
    Cat despre ala de la capota, iar nu am simtit diferenta de zgomot...am pus cheder la capota si era chiar mai bine decat cu ala...sau pune si cheder si blana ))
    Keyboard error or no keyboard present.
    Press F1 to continue or DEL to enter setup...

    Comment


    • #3
      Salutate.Cam cit costa chederul ala de capota(banuiesc ca e ala subtire ca la masinile mai cu pretentii)
      sigpicPasionat de MCV si natura

      Comment


      • #4
        Salut.
        Eu am avut de la dacia veche un cheder de se punea la usa si merge perfect acolo la capota de logan
        Numai bine.
        Un Logan----YNG-----
        Numai bine.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google