Am Si Eu 2 Probleme

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am Si Eu 2 Probleme

    am un logan F2.
    1.imi intra apa in portbagaj.in lateral stanga si dreapta.cand am facut revizia acum 2 zile le-am zis si de chestia asta.ei eu achimbat garniturile de la aerisirile din portbagaj.eram de fata.am vazut,o garnitura era rupta.iar dupa ce au schimbat garniturile a 2 zi dimineata am constatat ca iar am apa multa in portbagaj.se mai infiltreaza si prin alta parte apa?
    2.la f 2 nu are bara stabilizatoare pe fata.cand virez se aude un zdrancanit la roti si putin in volan.sa fie in cauza ca nu are bara stabilizatoare?ei la revizie asa au zis si au verificat mecanica pe fata.

  • #2
    @geo_yx le dai singurel jos si dai cu silicon sanitar pe garnitura si le clipsezi la loc daca e vorba despre aerisirea stg-dr cele acoperite de bara spate cu bara stabilizatoare o poti rezolva cumparand una de la dezmembrari cu cele 2 bride de prindere si mai cumperi 2 bucsi bara stabilizatoare(BBS-uri) si 2 bielete antiruliu astea sa fie noi si altfel sta masina pe drum

    Comment


    • #3
      In legatura cu apa in masina, la portiera dreapta spate tot timpul gasesc apa in interior pe pres si cand deschid portiera chederul este ud numai la mijloc, a mai patit cineva ceva? (apa gasesc normal cand ploua)
      Dati-mi o solutie ca m-am saturat s-a tot pun cate o carpa langa pres.

      Comment


      • #4
        Verifica orificiile de scurgere de la baza usii sa nu fie infundate si chederul de la baza geamului daca este bine pus, eventual scoate-l si pune-l la loc vezi daca mai gasesti apa pe pres, daca tot mai gasesti trebuie sa schimbi chederul. Bafta!

        Comment


        • #5
          in legatura cu bata stabilizatoare asa e,si la prietenul meu are un laureat 2 si face la fel cand viriaza dreapta stanga bate si lui ia zis la fel mecanici ca e de la bara,iar cu apa iti doresc bafta la rezolvarea problemei

          Comment


          • #6
            In legatura cu apa...ai grija ca rama in marginea "gaurii" in care intra acea aerisire sa nu fi stramba/deformata..poate sa fie si aia o cauza

            Bafta.
            sigpic
            "BRABUS" STYLE

            Comment


            • #7
              pune bara jos ... sau doar sus ...desi sus daca intervii pierzi garantia

              Comment


              • #8
                yo am dat cu silicon pe acea garnutura .. si degea, tot imi intra apa

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google