Intrebare Pentru Boxe, Difuzoare Portiere

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intrebare Pentru Boxe, Difuzoare Portiere

    Salutare, am o intrebare.

    Nu cred ca e ok ca am postat pe forumul de Logan, eu am un MB w202, si vreau sa-i schimb boxele, am luat rigla si am masurat pe portiere, pe fata am de 13cm iar pe portiere spate 10cm.

    Se poate face de 16.5cm pe fata si 13cm pe spate, am intles ca sunt adaptoare.
    Poate stie cineva mai bine, si daca este loc de asa ceva.

  • #2
    adaptoare sunt, dar se gasesc la preturi destul de mari pt ce sunt de fapt (niste inele de mdf). ideal ar fi daca poti sa te uiti sub fata de usa, sa vezi daca te poti lega de structura metalica a usii cumva si sa masori bine adancimea, sa nu-ti iei niste boxe prea "tuguiate" si sa nu-ti incapa pe adancime. in principiu la faza cu ienele adaptoare, difuzoarele iti vor iesi din usa vreo 1.5cm in relief. eu as merge tot pe boxe de acelasi diametru, dar de putere mai mare. normal, pastrand si impedanta boxelor originale. de preferat, daca ai difuzoare normale, sa pui unele cu cel putin doua cai (dif mic de inalte incorporat pe diful de joase-medii).
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment

    Working...
    X
    Anulare DPF
    Politica de Securitate Google