Am Si Eu O Problema Cu Distributia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am Si Eu O Problema Cu Distributia

    am un logan anbiance 1.4 2006 are 32000km si 4 ani nu stiu ce sa fac cu schinbarea kitului de distributie ca km are jumatate dar ca an, multumesc ce-lor care pot sa-mi de-a un sfat.

  • #2
    La anu in vara schimba-l )
    Nu se intampla nimic daca mai mergi cu el, dar e bine sa fii precaut.

    Comment


    • #3
      am un coleg care are loganul din 2004 si vreo 37000 km ,inca nu si-a schimbat distributia pana in prezent nu a patit nimic,dar sa fi tu mai sigur poti schimba kitul de distributie pt ca cureaua se invecheste chiar daca nu este folosita la maxim
      http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

      Comment


      • #4
        eu am schimbat in primavara asta distributia
        am masina din octombrie 2004 si aveam 30.000 de km
        dupa ce am dat jos cureaua si am rasucit-o in mana s-a desprins din ea materialul ca solzii de peste......asa ca atentie mare.......
        chiar daca nu ai multi km, e mai important timpul trecut
        nu e o gaura in cer sa dai 200 de lei pe un kit de distributie, mai ales ca la km astia nu-ti va trebui si pompa de apa
        spor la km!

        Comment


        • #5
          Cel mai bine o schimbi ca altfel s-ar putea sa se ia dupa tine curelele alea cu tot cu supape.

          Nu degeaba au scris aia in carte 4 ani sau 60 000 km.

          Cel mai bine e sa o schimbi si stai linistit inca 4 ani.

          Daca nu o schimbi si se rupe te va costa dublu reparatia.

          Si cel mai bine ii schimbi si pompa de apa ca sa fi sigur ca nu o sa curga in viitor pentru ca daca dupa o perioada curge si trebuie sa o schimbi trebuie sa schimbi si distributia cu kitul de anexe pentru ca o data intinsa cureaua a doua oara nu prea mai merge intinsa si s-ar putea sa ai neplaceri.
          sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

          Comment


          • #6
            Schimba kitul de distributie si pompa de apa.Distributia mea nu avea nici 40.000km dar 4ani jumate si a cedat.
            AG 16 Y M A

            Comment


            • #7
              intrebare . daca cumperi azi curea de distributie majoritatea au fost fabricate la sfirsitul anului trecut sau asta primavara . greu gasesti cu data fabricatiei dupa sap 35 acest andeci daca schimb azi distributia ar trebui sa o tin 3.5 ani???
              mai lasatio in colo de treaba daca depaseste teremenul cu citeva luni sau citeva mii de km nu este sfirsitul lumii [exceptind pe cei cu un mers mai sportiv] stiu taxiuri care au schinbat prima oara distributia dupa 90000 km si 4 ani si cureaua arata excelent
              o poti lasa pina la vara fara nici o problema
              a mea are 5 ani in ianuarie si 48000 km si tot la primavara vara o voi face
              am acces la ceva scule mai performante si la o verificare frecventa sa mentinut la 140 hz fata de 144 hz ca in cartea.[ sau ceva asemanator stiu ca difernta era de 4 hz[ nu prezinta semne de imbatrinire atit pe dinti cit si in masa de rulare [verificat cu fluoroscopul ]
              si daca schimbi disttributia mai schimbi si pompa, cureaua accesorii intinzatorul de la accesorii , adica daca vrei sa faci treaba serioasa te duce in jur de 1000 ron
              baiatu cu lenuta monteza filtre polen , alarme si alte cele

              Comment


              • #8
                aline la tine a cedat si de la forja , sunt oameni care schimba treptele fara exceptie la 2500 ture )))))

                ps: si eu is pozitia asta , in februarie fac 5 ani si am in prezent 59 000 km , astept niste loi
                " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google