Nu Gasesc Firele La Boxele Fata...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu Gasesc Firele La Boxele Fata...

    Salut , am un logan motorizare 1.2 benzina cea mai ieftina versiune, nu este ambient, si nu reusesc sa gasesc firele de la boxele fata, dupa capacul de la bord am gasit mufa iso si cea de la antela am montat mp3-ul , se aprinde , am mutat un fir si nu mai este pe contact iar din mufa vad ca pleca 4 fire care in schema de la mp3 sunt ceva de pe fata.
    Intre usile dupa fata si ``stalp`` nu am burduful ala de trecere, gaurile sunt astupate cu un cauciuc.
    Deci in instalatie exista firele oentru boxe fata dar unde le-au ascuns cei de la fabrica.
    Va multumesc.

  • #2
    Fiule.... nu le-au ascus NU LE-AU PUS; asa ca te duci tu frumos la reprezentanta faci comanta de 2 burdufe de trecere pe stinga + dreata cumperi vreo vreo 7~ 8 metri de cablu pentru difuzoare si-ti montezi difuzoare fata spate.

    PS: decit ai fi dat banii pe un lgn nou da chel cu vreo 3000 ~ 3500 de euro iti luai o masina la mana a doua si cu aer cond. Bafta la imbunatatiri.

    Comment


    • #3
      Sub bord in partea dreapta (sub torpedou) gasesti doua mufe libere. Una din ele e cea pentru boxa dreapta iar cealalta mai mare pt airbag pasager. Si in partea stanga ai sa gasesti o bucatica de cablu mufat pentru boxa stanga fata. Trebuie sa desfaci fetele de usi fata sa tragi cabluri si sa le mufezi.
      Pentru boxele spate trebuie sa tragi fire din bord ( din mufa din spatele casului) pina in spate.

      In ceea ce priveste burdufurile de la usi , am inteles ca se pot cumpara doar cu instalatia electrica.
      Spor la treaba.
      Last edited by florinmm; 12 December 2010, 13:48.

      Comment


      • #4
        Sarumanaaa... Am montat mp3-ul, merge super, fara nici o modificate cum am citit pe alte posturi.
        Langa balamalele usilor sub bord pe stanga si dreapta sunt 2 mufe negre , una gri cu maron si una roz cu verde +roz si gri - verde si maron.
        Mufelecare care intra in ele si pana in usa nu exista asa ca am taiat un cablu de curent masiv de 2.5mm si lung de 20mm, am cositorit de stifturile rezultate cablurile care au venit cu boxele dupa ce le-am trecut prin capacela de cauciuc unde trebuia sa fie burduful, am infipt stifturile in mufe , plus la plus si minus la minus, le-am introdus pe rand si le-am isolat iar acum merge de rupe...
        Va multumesc...
        PS: Cand o sa merg la revizie scot casetofonul si gata sa nu faca flacai aia de acolo galagie, sper sa nu observe si firele...
        bafta...

        Comment


        • #5
          Felicitari.
          Cauta la bursa poate gasesti si 2 burdufuri .

          Comment


          • #6
            omule dute la dezmembrari si cauta burdufe la unul nefericit cu ea avariata cu 20 de lei iei 4 bucati (si pentru spate )
            iar la treaba cu revizia te duci si-ti vezi de treaba ca nu-ti spune nimeni nimic ca ai pus tu cas pe masina , cel mai rau dai de o bere la electrician cand pune testeru pe masina , sanatate si la drum cu ea ca daca sta de geaba se strica , vezi ca ai garantie 3 ani sau 100.000 km , deci in 2 ani sa faci cei 100.000 sa vezi daca se strica ceva si daca se strica sa te duci sa faci galagie la ei

            Comment


            • #7
              stai linistit ca nu se ia nimeni de tine la revizie ca ti-ai pus CD-player, numai daca ai probleme cu instalatia electrica il scoti cand te duci cu ea la garantie.si eu mi-am montat si nu sa luat nimeni de mine la nici o revizie si am fost cu ea la mai multe reprezentante.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google