Problema Scaun Sofer Reglaj Lombar

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Scaun Sofer Reglaj Lombar

    am si eu o problema in legatura cu reglarea lombara , rotesc de rotita aia si se invarte in gol si nu face nimic . se poate sa fi scapat ceva de acolo?? dintrodata sa lasat cu mine .merci

  • #2
    S-a rupt cablul. E un mecanism primitiv, de toata jena. Si la mine s-a rupt zilele trecute. Se repara oe garantie (in sensul ca - mai nou - se desfiinteaza). Esti cumva mai solid? Ca problema apare la oamenii "mari".
    The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

    Comment


    • #3
      Pai daca e mecanism primitiv nu se poate repara "in parcare" ? Stiu ca la variantele noi de logan nici nu se mai pune.

      Comment


      • #4
        in fapt nu cablul ti s-a rupt ci mica manivela terminala a cablului pe care baietii de la dacia au facut-o din antimoniu pt. economii si de fonta dac o faceau era mai bine din pacate nu o sa gas cablu decat cu tot cu plasa se schimba usor dar nu merita se duce iar cost disp +manopera +zimbet aprox 120 ron

        Comment


        • #5
          tipu de la care am luat masina era mai solid asa dar sa rupt la mine acum .am un golan abition 2005 full

          Comment


          • #6
            Nici mie nu imi mai merge reglajul se invarte in gol daca cineva reuseste sa il repare singur il rog sa ne dea si noua metoda folosita de el!

            Comment


            • #7
              eu o sa dau scaunul jos sa vad ce se intampla pe acolo

              Comment


              • #8
                La reglajul lombar se pot intampla multe- scapa tija, se rupe acel cablu, se rupe capatul lui samd.... cel mai usor ... daca aveti unde sa lucrati, dasfaceti tapiseria din spate si vedeti mai exact ce s-a rupt, eu mi-am facut rost de reperul original si il am pus de o parte, in momentul in care se va rupe reglajul eu il voi inlocui...

                p.s.: daca vrea careva codul sa vada daca-l mai gasesc pe undeva astept un reply si o sa-l postez pe aici...
                B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google