Dci 85cp nu trage si consuma mult

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    paduraru hai sa te invat ceva te duci frumos la un service no name in nici un caz la dacia ca ramai fara chiloti pe tine te jupoaie aia de bani si vb cu ei sa iti dea rezervorul jos sa il cureti si sa scoti apa din el ,daca nu cunosti nici un service iti recomand unul pe la ira2 unde repara toti taximetristi masinile acolo .PS:le da lectii la aia din reprezentantele DACIA ,lucreaza rapid si subtire la banutii.

    Comment


    • #17
      pai daca tie iti ia 7,5 ,pai sa fii multumit colega,pai la mine la servici e un logan break si ia peste 10 l/100 km ,si e luat de noua de la reprezentanti(si nu cred ca-ti da masina cu EGR-ul infundat)A mea multumita domnului vara imi lua cam 4,6 4,7 in functie cum mergeam iar iarna ,acuma imi ia 5,5 l/100 km

      Comment


      • #18
        Asta cred ca o sa si fac.Cel mai sfint e sa curat rezervorul.Oricum nu acum ca am cheltuieli cu directia si cu usa din spate pe care am reusit sa o distrug intr-un stilp de ciment.

        Cit despre consum si eu ma comparam cu altele care indicau altfel dar ma pot obisnui.Beleaua e ca nici nu trage ca celelalte.Poate e de la apa,nu stiu dar o sa aflu dupa ce rezolv cele mai sus spuse.
        sigpicPasionat de MCV si natura

        Comment


        • #19
          auzi dar turbo iti intra dupa 2200de ture,simti ceva diferenta poate o fi turbo dus, la mine se simta dupa 2200 de ture demaraju,cel mai bine sa o pui pe test,iti doresc mult noroc si sa scapi ieftin

          Comment


          • #20
            Simt o mare diferenta dar dupa vreo 2500 de ture.Daca ar fi fost turbo cred ca ar fi fost si alte simptome ca fum sau consum ulei.Nu stiu ce sa zic dar o sa ma obisnuiesc,astept sa rezolv celelalte si bupa mai sap.
            sigpicPasionat de MCV si natura

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google