Sunt Sau Nu Asigurat RCA ?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Cine crezi ca urmareste sa vada cand ai inmatriculat masina? E suficienta seria sasiu.
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #17
      Originally posted by raduvl View Post
      Salut! Am incercat si eu. Nu mi-a iesit din prima. Abia din a doua incercare. Inceaca sa scrii numarul masinii cu majuscule si fara spatii intre caractere. Un exemplu la intamplare: VL01AAA
      Asa am patit si eu. . Conteaza cum scrii nr. de inmatriculare.
      Cel mai lent 1,6 8v

      Comment


      • #18
        In dimineata asta am verificat pe acel site seria caroseriei si e totul ok . Am verificat atent , sa corespunda si data validitatii rca deci totul e in legalitate .

        Singurul lucru care m-a ingrijorat a fost faptul ca nu am gasit nr de inmatriculare , am gandit eronat evident . Deja cand am vazut ca nu ma vad asigurat aparusera ganduri negre . Pe toti pe care i-am auzit plecasera de la dealer cu asigurarea rca la o firma agreata de dealer la un pret ridicat . Eu am preferat sa insist la dealer sa imi faca la o firma cu un pret rezonabil . S-au invartit , s-au sucit ,pana le-am zis sa imi dea facturile masinii sa fac asigurarea in alta parte la un pret corect . Atunci s-a gandit domnisoara ca are un prieten reprezentant al unei firme de asigurari si mi-a facut asigurarea prin acel prieten . Ce m-a ingrijorat a fost faptul ca la prima verificare , pentru introducere date pentru RCA-ul agreat de dealer am stat destul de mult pentru completare , pe cand la Astra a fost mult mai rapid . M-am uitat atent , NU retinuse datele de la completarea anterioara , pur si simplu a introdus mai putine date, se vedea pe monitorul calculatorului .

        Multumesc pentru sugestii , o zi buna !

        Comment


        • #19
          bine ca s-a rezolvat
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google